🔴رونمایی کتاب حمید نظرخواه علیسرایی شاعر مجموعه هساشعر ” باد گاره سری ” با حضور پژوهشگران و فرهیختگان گیلانی

🔷《 باد گاره سری 》 عنوان اولین کتاب هساشعر های به چاپ رسیده حمید نظر خواه علیسرایی از سوی انتشارات گیل دیلم می باشد که عصر روز یکشنبه با حضور پژوهشگران و فرهیختگان گیلانی در مجتمع خاتم الانبیا (ص) رونمایی شد .

🔷حمید نظر خواه علیسرایی  زاده  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۷ در کوچصفهان است  و لیسانس خود را در رشته مدیریت امور فرهنگی اخذ کرده است . وی در سالهای ۸۱ تا ۸۵   هیات موسس و مسئول انجمن شعر و ادب کوچصفهان بود .

🔷عضو گروه کارگاه گیلکی انجمن شعر و ادب رشت  درباره چاپ اولین کتابش گفت: 《هسا شعر 》 به معنی شعر اکنون است و سبک مدرنی از شعر گیلکی می باشد که توسط سه تن از شاعران نامدار گیلان استاد رحیم چراغی، استاد محمد بشرا و استاد محمد فارسی بنیان نهاده شد.《باد گاره سری 》در گیلکی به معنی  ( لالایی باد ) است و این مجموعه شامل ۴۴ شعر گیلکی  با درون مایه عاشقانه ، اجتماعی و طبیعت گیلان است .

🔷نظر خواه علیسرایی درباره  وضعیت  نشر کتاب ها به  زبان مادری گفت :   هم اکنون حوزه هنری گیلان و نشرگیلکان و نشر ایلیا در چاپ و نشر کتاب ها به زبان گیلکی فعال است  اما استقبال چندانی از  کتاب ها نمی شود و تیراژ کتاب ها به ۳۰۰ الی ۵۰۰ نسخه می رسد که اکثر ها هدیه داده می شود. و ادیبان گیلانی  نیازمند حمایت بیشتری از سوی مردم فرهنگ دوست  گیلان هستند .

🔷 پیش از انتشار این مجموعه شعر  ،  کتاب هایی از حمید  نظرخواه علیسرایی  به طور مشترک با پژوهشگران گیلانی در حوزه تحقیقاتی و پژوهشی درباره تعزیه ، ادبیات فولکلور ( بجار کاری شعر ) به چاپ رسیده است .

🔷آئین رونمایی و جشن امضاء به شاعر و نویسنده کمک می کند تا آثار خود را به جامعه معرفی و عرضه نمایید و الحمدالله در گیلان از این دست مراسم ها در گیلان به ویژه رشت از استقبال خوبی برخوردار است.

🔷وی یک مجموعه شعر به زبان فارسی و چندین کتاب تحقیقاتی را در دست انتشار دارد .

🔷گفتنی است در این مراسم دکتر رضا چراغی استاد ادبیات و عضو هیات علمی دانشکده ادبیات دانشگاه گیلان و دکتر بهرام علیزاده بعنوان سخنران در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند

🔷همچنین شاعرانی همچون : غلامحسن عظیمی، ماهرخ حسنی، پورعبداله، آنیتا قربانعلیزاده شعر خوانی داشتند.

🔷و در بخش رونمایی کتاب حمید نظرخواه علیسرایی شاعر مجموعه هساشعر ” باد گاره سری “از نخستین مجموعه شعر گیلکی منتشر شده اش برای حاضران شعر خوانی کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *