🔴رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت: ایجاد زیر ساخت های لازم در رشت به منظور مقابله با بحران کم آبی

⬛⬛زهرا حقیقی ///پایگاه خبری گیل ابراز

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ایجاد زیر ساخت های لازم به منظور مقابله با بحران کم آبی در رشت اظهار کرد: بحران کم آبی مهاجرت ساکنین برخی از استان های کشور به شهرهای شمالی از جمله رشت را رقم زده است.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه بحران کم آبی جدی گرفته شود اظهار کرد: یقینا با تشدید مهاجرت از دیگر شهرها به استان های شمالی کشور مشکلاتی در بخش هایی از جمله مصرف آب و غیره ایجاد شده و به منظور مقابله با این وضعیت حوزه پدافند غیر عامل و دستگاه های متولی باید نسبت به ایجاد زیر ساختهای لازم ورود کرده و توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به ترسیم نقشه راه مناسب برای مقابله با مشکلات احتمالی در این حوزه افزود: انجام بسترسازی های مناسب و اصلاح رویه در مواردی از جمله مصارف کشاورزی و غیره می تواند در این حوزه بسیار مثمر ثمر باشد‌.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات در این حوزه باید به صورت جهادی انجام شود گفت: بحران کم آبی در کشور به صدا درآمده و دستگاه های متولی باید به صورت کارشناسی و اصولی به این موضوع بپردازند و با توجه به مهاجرت اخیر به شهرهای شمالی کشور از جمله رشت امیدوارم با اتخاذ تصمیمات اصولی و برنامه ریزی های مدون در آینده نزدیک شاهد بروز مشکل کم آبی در رشت نباشیم.

شیرزاد به وضعیت نامناسب زباله های سراوان اشاره کرد و گفت: درباره زباله های انباشت شده در سراوان نیز در گذشته بارها هشدار های لازم به مدیران ارشد تصمیم گیر در این حوزه داده شد اما متاسفانه به علت سهل انگاری و عدم پیگیری ، امروزه با معضل بزرگی با عنوان زباله های سراوان و آلودگیهای ناشی از آن در رودخانه ها، تالاب و غیره مواجه هستیم و انتظار داریم با اتخاذ سیاست های لازم از بحران دیگری با عنوان کم آبی در رشت جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *