🔴در جلسه کمیسیون بهداشت و خدمات شهری رشت مطرح شد؛ترمیم آسفالت معابر رشت ظرف مدت یکماه/نوسازی ناوگان خدمات شهری

⬛⬛حقیقی ///پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- جلسه کمیسیون بهداشت و خدمات شهری رشت درحالی برگزار شد که اعضا بااشاره به وضعیت نامناسب آسفالت معابر و خیابان های این شهر بر ترمیم آن ظرف یک ماه تأکید و خواستار بهبود خدمات شهری شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه شیرزاد در پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری که بعدازظهر یکشنبه در تالار شورای شهر رشت برگزار شد با تاکید بر ضرورت ترمیم آسفالت معابر و خیابان های شهر رشت، اظهارکرد: در حوزه خدمات شهری هیچ کوتاهی و کم کاری از سوی مدیران دستگاه ها قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به مشکلات حوزه پسماند و محیط شهری، گفت: مشکلات این حوزه بدون تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی حل شدنی نیست.

🔷نامطلوب بودن وضعیت آسفالت معابر شهر رشت

وی با بیان اینکه وضعیت آسفالت معابر شهری شهر رشت مطلوب نیست، افزود: باید تلاش کنیم تا مشکلات آسفالت کوچه ها و معابر به زودی و در کوتاه ترین زمان مرتفع شود.

شیرزاد در ادامه بر اهمیت موضوع و ضرورت پاسخگویی مدیران به مطالبات مردم نیز تأکید و خاطرنشان کرد: وضعیت نامناسب جداول و آسفالت خیابان‌ها و معابر این شهر در برخی از محلات سبب ناراضی و گله‌مندی مردم شده به همین دلیل باید هر چه زودتر اقدامات لازم از سوی شهرداری برای رفع این مشکلات انجام شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه خیابان‌ها و معابر غیراستاندارد و دارای آسفالت نامناسب بروز حوادث و سوانح را افزایش می‌دهد و صدمات مالی و جانی برای مردم را به همراه دارد، ادامه داد:  استاندارد کردن و ایمنی‌سازی آسفالت خیابان‌ها و معابرنقش ‌بسزایی در این زمینه دارد. مسئولان به این مسائل توجه بیشتر داشته باشند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت همچنین خواستار نوسازی ماشین های فرسوده شهرداری رشت شد و گفت: نوسازی ناوگان خدمات شهری باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

🔷لزوم بهبود خدمات شهری در رشت

شیرزاد در ادامه بر لزوم افزایش زیبایی های بصری شهر رشت به ویژه در معابر و میادین اصلی شهر اعم از میدان مادر و امام حسین (ع) اشاره و تصریح کرد: باید بستر امیدبخشی و نشاط در محیط شهری با افزایش جلوه های بصری همانند کاشت گل های ماندگار در فصول مختلف سال در میادین اصلی شهر فراهم شود.

وی با بیان اینکه با افزایش نظارت بیشتر مدیران خدمات شهری شاهد کاهش تعداد پرونده های ساختمانی در کمیسیون ماده ۱۰۰ خواهیم بود، اظهار کرد: خدمات شهری باید بهبود یابد.

به گفته شیرزاد مسئول نواحی شهری باید نسبت به ترمیم و بازسازی دیوارهای بافت های قدیمی شهر توجه بیشتری داشته باشد.

🔷عدم اهمال سلیقه شخصی در حل مشکلات مردم

در ادامه این جلسه رئیس شورای شهر رشت نیز با اشاره به حساسیت زمان حاضر برای شورای این شهر، اظهارکرد: شورا باید عملکرد یکساله خود در حوزه خدمات شهری را ارائه دهد.

امیرحسین علوی یکی از معیارهای مهم مردم برای ارزیابی عملکرد شهرداری را وضعیت خیابان‌ها، معابر و کوچه‌های شهری دانست و گفت: وجود معابر و خیابان‌های غیرایمن و موانع موجود  سبب انتقاد و گلایه مردم شده است.

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه اجرایی در رأس امور شهرداری هستند، ادامه داد: مدیران نواحی باید مشکلات مردم را با حس مسئولیت پذیری و بدون اعمال سلیقه شخصی حل کنند.
علوی با اشاره به نگاه منتقد مردم نسبت به عملکرد شوراها درباره وضعیت آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر رشت، تصریح کرد: استعفای شهردار رشت سوالات زیادی را در ذهن مردم ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه خانواده بزرگ شهرداری رشت باید با حس مسئولیت پذیری مشکلات مردم را حل و مطالبات را پیگیری کنند، یادآورشد: کم توجهی به برخی محلات شهر رشت مناسب نبوده و قابل قبول نیست.

🔷نباید زحمات پرنسل خدمات شهری رشت نادیده گرفته شود

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت نیز در ادامه این جلسه گفت: پتانسیل و ظرفیت شهرداری رشت در حوزه خدمات شهری در بحث نیروی انسانی محدود است.
 
علی مقصودی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات حوزه خدمات شهری باید بازه زمانی تعیین شود، افزود: زحمات و تلاش پرسنل خدمات شهری نباید نادیده گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: تکلیف منابع انسانی و ساختار کاری آنها در حوزه خدمات شهری باید مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *