⬛حقیقی/پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم توجه ویژه مسئولان برای خروج صنایع استان از رکود تأکید کرد و گفت: همگرایی و انسجام بین مسئولان لازم و ضروری است.

آیت الله رسول فلاحتی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای اداری که در فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد، اظهارکرد: دو حوزه بوم‌گردی و گردشگری ظرفیت گسترده‌ای برای توسعه و پیشرفت در گیلان دارند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران باید از ظرفیت خدادادی گیلان به‌ منظور توسعه حوزه بوم‌گردی و گردشگری استفاده کنند، افزود: مسئولان باید با تمرکز روی این حوزه زمینه توسعه اشتغال را در گیلان فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته نوغان گیلان حرف اول را در صنعت نوغانداری کشور می‌زد، گفت: متاسفانه امروز این صنعت در گیلان در جایگاه اصلی خود قرار نداشته و نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

وی خاطرنشان کرد: احیای صنایع در حال رکود در استان گیلان با همت مردم و مسئولان محقق می‌شود و رونق اقتصاد و اشتغال را برای این استان ارمغان می‌آورد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اساتید دانشگاه‌ها باید دانشجویان را به سمت کارآفرینی هدایت کنند، بر تقویت بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در گیلان تاکید کرد و گفت: فروش و بسته‌بندی مناسب برای محصول برنج در گیلان می‌تواند عامل رونق بخشیدن کشت برنج در گیلان باشد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره بر اهمیت ‌مقوله‌های اخلاقی و فرهنگی در شهر رشت بر تعامل و یکپارچگی بین مسولین استان تاکید و خاطرنشان کرد: برای عزل و نصب مسئولان مدیریتی در استان گیلان باید اتاق فکری متشکل از مسئولان استان تشکیل شده تا دغدغه ها در این زمینه رفع شود.

وی در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در حرم امام خمینی اشاره کرد و افزود: موضوع برجام چندین حُسن برای ملت ایران داشت که نخستین آن بی‌اعتباری و بی‌اعتمادی به آمریکا برای نسل چهارم انقلاب و جوانان امروز بود تا چهره واقعی دشمن را بهتر بشناسند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به معضل کم‌آبی و مشکلات کشاورزان در گیلان تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی در حوزه کشاورزی استان گیلان باید با همراهی و انسجام بین کشاورزان و مدیران تلاش کنیم تا سال زراعی خوبی را سپری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه گیلان ایجاد همگرایی و انسجام بین مسئولان استانی را از اهداف و مطالبه خود برشمرد و ادامه داد: مدیران و مسئولان استان باید فارغ از دغدغه های جناحی و سیاسی در راستای خدمت‌رسانی به مردم متحدانه عمل کنند و تنها هدفشان توسعه و رشد همه‌جانبه گیلان باشد./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *