⬛⬛پایگاه خبری گیل ابراز
رشت- مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به فعالیت ۱۴۳ مرکز اقامتی و درمان سرپایی اعتیاد در این استان از مراجعه و درمان ۲۸ هزار نفر در سال گذشته در این مراکز خبرداد.

محمدرضا پارسی ظهر دوشنبه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل بهزیستی گیلان برگزار شد، افزود: در سال گذشته به صورت میانگین حدود ۲۸ هزار نفر در استان گیلان به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴۳ مرکز درمان و پیشگیری اعتیاد تحت نظارت بهزیستی در استان گیلان فعال است، اظهار کرد: از این تعداد ۵۷ مرکز اقامتی و ۷۳ مرکز به صورت درمان سرپایی است.

مدیرکل بهزیستی گیلان در ادامه اعتیاد به مواد مخدر را یک بیماری و معضل اجتماعی عنوان کرد و گفت: دولت، ستادی را به عنوان ستاد مبارزه با مواد مخدر با عضویت دستگاه های اجرایی تشکیل داده که در این ستاد به این موضوع با جدیت بیشتری پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه ایجاد بسیج اجتماعی و مشارکت همگانی برای پیشگیری از اعتیاد یکی از سیاست های اصلی مبارزه با مواد مخدر در سطح جامعه است، ادامه داد: یکی از اهداف سازمان بهزیستی نگهداشتن فرد معتاد در چرخه درمان و بهبود آن است.

پارسی به در پیش بودن هفته مبارزه با موادمخدر و برخی از برنامه های این سازمان برای این هفته نیز اشاره و تصریح کرد: با همکاری دستگاه های متولی و اعضای کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد استان کارگاه های پیشگیری از اعتیاد با هدف ارتقای سطح آگاهی عموم مردم برگزار می شود.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه به‌ مناسبت این هفته مسابقه نقاشی خیابانی روی پرده، ویژه کودکان در محلات آسیب‌پذیر و کم‌ برخوردار رشت برگزار می‌شود، گفت: اجرای تئاتر خیابانی در برخی از شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌های ویژه این هفته در گیلان است.

وی در ادامه به موضوع کودکان کار نیز اشاره و افزود: براساس آمار ۱۵۰ کودک کار در رشت شناسایی و یک مرکز حمایت از این کودکان نیز راه اندازی شده است.

پارسی به عدم همکاری خانواده های این کودکان با مسئولان نیز اشاره و تأکید کرد: در سال گذشته همایشی آموزشی برای ارتقای آگاهی خانواده های این کودکان در رشت برگزار شد که تنها عده محدودی از خانواده این کودکان در آن شرکت کردند./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.