⬛زهرا حقیقی /پایگاه خبری تحلیلی گیل ابراز

در استان گیلان انتخابات اتاق اصناف شهرستان رشت، همزمان با سایر شهرستانها در صبح روز دوشنبه 31 اردیبهشت برگزار شد.

🔷رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با حضور در محل اخذ رای، در جریان روند برگزاری انتخابات از نزدیک قرار گرفت و پس از برگزاری انتخابات با حضور 62 اتحادیه صنفی گفت: شهر رشت، شهری گردشگر پذیر با ظرفیت فرهنگی بالاست و باید بازار آن توانمندتر از امروز باشد. مشکلاتی که وجود دارد قابل حل است و تنها مشارکت، دلسوزی و نگاه کارشناسی را می طلبد.

🔷فرهاد دلق پوش گفت: همواره انتخابات بستری برای مشارکت عمومی در تصمیم گیری و مدیریت همه مردم بوده است و بازار نیز این رویکرد را با اتحادیه ها و اصناف دنبال می کند.

🔷وی با اشاره به اهمیت اتاق اصناف و لزوم به کار گیری نگرش های نو در کنار ارزش هایی که از عمق فرهنگ اسلامی ما بر می خیزند گفت: انتظار ما این است کسانی که به عنوان امنای شما در اتاق اصناف انتخاب می شوند، اولا «صداقت» و «امانت داری» را مبنا و وجه همت کار خود قرار دهند و در ثانی اینکه کسب «اعتماد» را نه برای یک بار، بلکه برای همیشه داشته باشند. این نمایندگان باید اعتبار اصناف و بازاریان را در جهت اعتلای اصناف هزینه کنند.

🔷رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان گفت: ما این انتظار را داریم که بازار بتواند به مشکلات خود رسیدگی کند و بازوی توانمند دولتمردان باشد. این انتظار خیلی منطقی است چرا که علاوه بر خود بازار، مردم به عنوان ولی نعمت ما هستند. برای رسیدگی به مشکلات و ارائه خدمات به مردم باید پیشگام بود، چرا که خود شما بخشی از مردم هستید .
وی حمایت از برگزیدگان انتخابات را به عنوان عقلا وامنای بازار حائز اهمیت دانست و ادامه داد: ما وظیفه خودمان می دانیم ازامنای اصناف و بازاریان حمایت کنیم. ما علاوه بر این، تکلیف هدایتی و نظارتی نیز داریم.

🔷دلق پوش در جمع روسای 62 اتحادیه صنفی گفت: مدیریت بقیه امور بازار به دست شما باید انجام شود. سازمان صنعت و معدن را به عنوان خانواده و همکار خودتان بدانید . ما امیدواریم که بازار رشت با درایت کسبه و اتحادیه های صنفی بر مشکلاتش غالب شود.

🔷دلق پوش در ادامه ویژگی های اقتصادی و ارتباطی خاص گیلان را برشمرد و گفت: باید برای فراسرزمینی برنامه داشته باشیم و با توجه اینکه ما از نظر تاریخی دروازه اروپا بوده ایم و این راه آهنی که کارش در شرف اتمام است ارتباطات بیرونی بازار استان را بیش از پیش تسهیل می کند می بایست شاهد رونق خدمات و تجارت بین گیلان و کشورهای آسیای میانه باشیم.

🔷رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان تاکید کرد: نباید مثل پیله ابریشم تار دور خود بتنیم و سطح فعالیتهایمان را کوچک کنیم. ما نباید جزیره ای فکر کنیم و درون غار تنهایی خود منزوی شویم لازم است از منظر کلان اقتصادی بنگریم و راهکار این است که باید از این وضعیت بیرون بیاییم و چشم انداز اقتصادی مطلوبتری در بازار ارائه نماییم.
وی در پایان افزود: امیدوارم با توجه به حضور در ماه رمضان، اصناف هوای مردم را بیشتر داشته باشند. چون خود اصناف هم بخشی از مردم هستند.

🔷در پایان انتخابات اتاق اصناف شهرستان رشت که به صورت الکترونیکی برگزار گردید و 62 اتحادیه در آن حضور داشتند نتایج اعلام گردید. پس از شمارش آرای ماخوذه اسامی پنج نفر از کاندیداها به عنوان عضو هیئت مدیره و دو نفر به عنوان علی البدل تولیدی و توزیعی انتخاب شدند.
منتخبین اصلی بترتیب؛ آقایان جلال الدین محمد شکریه، حمید انزانی، رحیم لیاقت جو، علیرضا تهیدست، شریف رضایی و همچنین آقایان احمد بهلول خشکبیجاری، بعنوان علی البدل توزیعی و خسرو نصیرزاده، بعنوان علی البدل تولیدی انتخاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *