⬛زهرا حقیقی /پایگاه خبری گیل ابراز
🔷رئیس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت در این جلسه با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: امیدوارم بانوان ایران اسلامی زندگی این حضرت را در تمامی امور سرمشق خود قرار دهند.

🔷⬛🔷فاطمه شیرزاد، با اشاره به روند خرید تجهیزات لجستیکی برای سازمان آتش نشانی شهرداری رشت بیان کرد: طی دو سال اخیر اعتبارات خوبی به منظور تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به خدمات مورد نیاز لجستیکی و غیره اختصاص پیدا کرده است.
🔹@gilebraz

🔷وی به احداث دو ایستگاه آتش نشانی جدید در رشت اشاره کرد و گفت: دو ایستگاه آتش نشانی واقع در بلوار خرمشهر و بلوار دیلمان به زودی به بهره برداری می رسد و برنامه ریزی ها به منظور احداث ایستگاه آتش نشانی در مسکن مهر رشت نیز انجام شده است.

🔷⬛🔷شیرزاد به روند احداث ایستگاه آتشنشانی در بلوار خرمشهر اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی این ایستگاه به کندی در حال انجام بوده و باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.
🔹@gilebraz

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با تقدیر از اقدام یکی از خیرین رشت در احداث ایستگاه آتش نشانی بلوار خرمشهر افزود: ایستگاه آتش نشانی بلوار خرمشهر با همت یکی از خیرین در حال احداث بوده و این اقدام خداپسندانه شایسته تقدیر است.

🔷⬛🔷وی با بیان اینکه در دوران فعالیت شورای چهارم رشت نوسازی تجهیزات سازمان آتش نشانی در دستور کار قرار گرفت خاطر نشان کرد: نوسازی تجهیز ات و خرید خدمات لجستیکی مورد نیاز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از دوران فعالیت شورای چهارم در بودجه شهرداری رشت قرار گرفت و موافقت با خرید نردبان هیدرولیکی و غیره از جمله اتفاقات خوب در این بخش است.

🔹@gilebraz

🔷شیرزاد با قدردانی از تلاشهای آتش نشانان شهرداری رشت افزود: آتش نشانان بدون منت و فداکارانه برای نجات جان و مال مردم حضور پیدا می کنند و مسئولین باید از آنان به طور شایسته تجلیل کرده و شهردار رشت نیز باید در راستای تقویت خدمات لجستیکی به این سازمان توجه ویژه داشته باشد.

🔷⬛🔷وی با ابراز خرسندی از افزایش ایستگاه های آتش نشانی در سطح رشت افزود: در گذشته پنج ایستگاه آتش نشانی در رشت فعالیت میکرد و در حال حاضر ۱۳ ایستگاه آتش نشانی فعال در سطح شهر مشغول خدمات دهی هستند و با بهره برداری از ایستگاه های آتش نشانی در بلوار دیلمان ، خرمشهر و مسکن مهر این تعداد به ۱۶ ایستگاه افزایش پیدا می کند.

🔹@gilebraz

🔷شیرزاد توجه به احداث ایستگاه های آتش نشانی در میدان جهاد و برخی دیگر از نقاط رشت را امری ضروری دانست و بیان کرد: با این اقدام در صورت مواجهه با خطرات احتمالی نیروهای آتش نشانی سریعتر در محل حادثه حضور پیدا کرده و از جان و مال شهروندان بهتر محافظت می شود.

🔷⬛🔷شیرزاد با تاکید بر اینکه شهروندان به سازمان آتش نشانی اطمینان و اعتماد دارند تصریح کرد: شهردار رشت باید توجه ویژه ای به وضعیت رفاهی و معیشتی آتش نشانان داشته باشد.

🔹@gilebraz

🔷وی افزود:با توجه به شروع فصل گرما و استفاده شهروندان از وسایل سرمایشی وقوع حوادثی از جمله حریق در شهر افزایش پیدا کرده و باید با ارائه آموزش های لازم و اطلاع رسانی های به موقع از بروز آن جلوگیری کنیم.

🔷⬛🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به بیمه آتش سوزی منازل مسکونی شهروندان رشت اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر رشت به منظور حمایت از شهروندان بیمه آتش سوزی منازل به مبلغ هشت میلیون تومان بابت بنای ساختمان و چهار میلیون تومان بابت اثاثیه را طی چند سال اخیر در دستور کار دارد.

🔹@gilebraz

🔷⬛🔷وی با ابراز نگرانی از وضعیت ایمنی بازار رشت بیان کرد: تا کنون جلسات متعددی درباره افزایش ایمنی بازار برگزار شد اما بازخوردی نداشته است.

🔷وی به تجهیز خودروهای شهرداری رشت به دستگاه های خاموش کننده حریق اشاره کرد و گفت: این مهم باید فرهنگ سازی شود و تمامی رانندگان چنین امکاناتی همراه داشته باشند.

🔹@gilebraz

🔷⬛🔷شیرزاد با اشاره به طرح پیشنهادی ساماندهی رودخانه های رشت از محدوده زرجوب تا پل تختی با محوریت گردشگری بیان کرد: امیدوارم بتوانیم اقدامات عملیاتی این طرح را هر چه سریعتر به سرانجام رسانده و پس از سالها انتظار شاهد بهسازی بخشی از رودخانه های شهر باشیم.

🔷وی با انتقاد از نحوه فعالیت کانکس های دریافت پسماند خشک در سطح رشت تصریح کرد: در سطح شهر ۱۳ کانکس جمع آوری زباله خشک دایر شده که برخی از آنها فعال نیستند و باید در این باره برنامه ریزی های لازم انجام و بسته های تشویقی به شهروندانی که در این مهم مشارکت می کنند اهدا شود.

🔹@gilebraz

🔷⬛🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه جمع آوری سگ های ولگرد در رشت تعیین تکلیف شود افزود: تعدادی از سازمانهای مردم نهاد در این باره اعلام آمادگی کرده و حضور سگ های ولگرد در رشت موجب رعب وحشت شهروندان بالاخص کودکان و زنان شده است.

🔷وی با اشاره به جانمایی سطل های زباله سه رنگ در رشت تصریح کرد: سازمان پسماند شهرداری رشت پنج روز فرصت دارد تا نسبت به جانمایی سطل های زباله سه رنگ از مسیر چهار راه میکائیل تا میدان صیقلان اقدام کرده و در این باره عذر و بهانه ای پذیرفته نمی شود.

🔹@gilebraz

🔷⬛🔷شیرزاد با تاکید به پرداخت به موقع هزینه های درمان کارکنان شهرداری رشت بیان کرد: این مشکل باید در اسرع وقت برطرف و پرسنل شهرداری رشت در این باره دغدغه فراوانی دارند.

⬛پایگاه خبری گیل ابراز
www.gilebraz.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *