⬛زهرا حقیقی/پایگاه خبری تحلیلی گیل ابراز

🔷 مصطفی سالاری ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های ساحلی که در استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه دستگاه‌های متولی ساماندهی سواحل باید چالش های موجود در این بخش را قبل از شروع فصل شنا شناسایی و اطلاع رسانی کنند، خاطرنشان کرد: ۱۹ دستگاه در گیلان وظیفه سازماندهی طرح سواحل را بر عهده دارند و باید با تعامل و همکاری بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

🔷 استاندار گیلان با تأکید براینکه اجرای طرح تفرجگاه های ساحلی در گیلان باید از نظر اقتصادی درآمدزا شود، گفت: واگذاری این طرح ها به بخش خصوص و ارتقای کیفیت خدمات تأثیرگذار است.

🔷 مصطفی سالاری ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های ساحلی که در استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به در پیش بودن فصل تعطیلات، گفت: فرمانداران موظف به برگزاری هرچه زودتر جلسات شهرستانی در خصوص ساماندهی سواحل هستند و باید به طور جدی به این مسئله پرداخته شود.

🔷وی با بیان اینکه با توجه به آمار غرق شدگان در سال های گذشته در سال جاری باید طرح اعمال ممنوعیت شنا در نقاط ممنوعه نوار ساحلی گیلان به صورت ویژه انجام شود، افزود: مناطق ممنوعه شنا در نوار ساحلی گیلان باید با نیروهای بیشتری کنترل شود.

🔹لزوم فراگیری آموزش های تخصصی از سوی ناجیان غریق

🔷سالاری با اشاره به اینکه این نیروها با توجیه مسافران و اعمال ممنوعیت شنا در مناطق ممنوعه می ‌توانند مسافران را به سمت طرح‌های سالم‌سازی سواحل هدایت کنند، خاطرنشان کرد: این اقدام در کاهش حوادث ناشی از شنا در مناطق ممنوعه بسیار تأثیرگذار است.

🔷وی به توانمندسازی ناجیان غریق گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: استفاده از افراد غیر متخصص به عنوان ناجی در سواحل اقدامی نادرست است و در این زمینه داشتن توانایی شنا کردن در دریا دلیلی بر اینکه این فرد بتواند به عنوان یک غریق نجات توانایی نجات دادن افراد دیگری را داشته باشد، نیست.

🔷استاندار گیلان باتاکید بر اینکه باید در سال جاری تعداد ناجیان غریق افزایش یابد، اظهار کرد: افرادی که توسط فرمانداران برای این حوزه معرفی می شوند، باید تحت آموزش دوره‌ های تخصصی قرار گرفته و از دو جهت مورد ارزیابی قرار گیرند.

🔷وی در ادامه با بیان اینکه بر سر نجات جان مردم با هیچ فردی تعارف نداریم، یادآورشد: بومی بودن نجات غریق و همچنین داشتن شرایط سنی، فیزیکی و توانمندی افراد برخی از ملاک های ارزیابی جذب ناجیان غریق است که باید مورد توجه قرار گیرد.

🔷سالاری با بیان اینکه هیئت نجات غریق در اداره‌ کل ورزش و جوانان گیلان متولی آموزش و ساماندهی تخصصی ناجیان غریق در استان است، افزود: منابع مالی برای پرداخت حقوق ناجیان غریق باید از اعتبارات استانی تامین‌ شود.

🔷استاندار گیلان بر نظارت جدی فرمانداران در این زمینه تأکید کرد و گفت: ارسال پیامک‌ به مسافران در هنگام ورود به گیلان یکی از اقدامات اثرگذار است که این روند در استان باید تدوام داشته باشد.

🔹۱۹دستگاه در گیلان متولی اجرای طرح سالم سازی سواحل

🔷وی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی ساماندهی سواحل باید چالش های موجود در این بخش را قبل از شروع فصل شنا شناسایی و اطلاع رسانی کنند، خاطرنشان کرد: ۱۹ دستگاه در گیلان وظیفه سازماندهی طرح سواحل را بر عهده دارند و باید با تعامل و همکاری بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

🔷سالاری در ادامه با اشاره به اینکه طرح‌ شناگاه‌ها و تفرجگاه‌های ساحلی گیلان باید به لحاظ اقتصادی، درآمدزایی داشته باشد، تصریح کرد: با واگذاری این طرح ها به بخش خصوصی و ارتقای سطح خدمات دهی می‌توانیم در فصل‌سرما هم درآمدزایی داشته باشیم.

🔷وی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات و امکانات نجات غریق باید با مدیریت صحیح اداره شود، گفت: داشتن گواهی‌نامه و اخذ مجوز استفاده از امکانات و تجهیزاتی چون جت‌اسکی‌ برای ناجیان غریق ضرورت دارد.

🔷استاندرگیلان با تاکید بر اهمیت طرح‌های سالم سازی سواحل در استان گیلان، یادآور شد: کنترل و مدیریت سواحل استان گیلان در ایام تعطیل باید با جدیت بیشتری دنبال شود و در این زمینه می توانیم از توان بخش خصوصی نیز بهره مند شویم./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.