⬛زهرا حقیقی -پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷مونا ابرو فراخ،در بازدید از سمن های مردم نهاد که زیر مجموعه وزارت کشور هستند، با بیان اینکه افتخار می کنم که خود را عضوی از این تشکل ها بدانم گفت: اقداماتی که توسط این سمن ها برای مردم انجام می گیرد، را نمیتوان با هیچ ادبیاتی بیان کرد.

🔷مشاور معاون سیاسی و امنیتی استانداری با اشاره به اینکه تاکنون 29 تفاهم نامه با دستگاه ها و ادارات در مورد همکاری با سمن داشته ایم، افزود: اقدامات اثر گذار وحضور متخصصین بسیار بانگیزه وفعال در این حوزه قابل ستودن است که موجب شده بسیاری از سمن ها دارای قابلیت های ویژه واقدامات اثرگذاری باشند.

🔷وی با بیان اینکه انجمن ها و سمن ها بازوهای دولت و نظام هستند گفت: کار سمن ها در حال حاضر درسترین ومناسب ترین کار در جامعه محسوب می شود.زیرا سمن ها کمک میکنند تا آلام ومشکلات ومسایل درکنار دولت بامشارکت جامعه مدنی زودتر شناسایی ورفع شوند.

🔷وی با بیان اینکه امیدواریم که ظرفیت سازمانهای مردم نهاد تبدیل به یک باور شود، گفت: در دولت تدبیر و امید فضای مناسبی برای سمن ها وجود دارد و همین امر میتواند زمینه ساز ارتباط سازمانها و ارگانا با سمن ها گردد.

🔷وی ادامه داد:یک مدیریت پویا باید به دنبال افزایش بهره وری از امکانات و ظرفیت های موجود باشد که یکی از این بهره وری های مناسب، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد است.

🔷ابرو فراخ، با بیان اینکه در استان گیلان بالغ بر 300 تشکل مردم نهاد در قالب سازمان هایی همچون انجمن های خیریه، حوزه جوانان، محیط زیست و مددکاری در گیلان فعالیت می کنند افزود: از این تعداد سازمان های بالغ بر  60 سمن از استانداری و بقیه  از نهادهایی مانند  نیروی انتظامی، اداره کل ورزش و جوانان، بهزیستی و محیط زیست گیلان فعالیت می کنند.

🔷وی با تاکید بر نظارت سمن ها گفت :نظارت هرچه بیشتر و شناسایی و تسهیل شرایط حضور جوانان دراین حوزه از راهبردهایی است که ضرورت دارد به جدیت  پیگیری شود.
ابروفراخ با بیان اینکه باید سمن ها به سمت تشکیل شبکه  پویا هدایت شوند افزود : یکی از دغدغه های تشکل ها ازدیاد این سمن ها با فعالیتهای مشابه است که سبب کاهش کیفیت در عملکرد آنها خواهد شد.

🔷گفتی است در این بازدید که از دفاتر تشکلهای های مردمی شامل بیماری های کلیوی,همیاران استان سبز (سلامت و روان),خیریه فاطمه الزهرا و بنیاد کودک  استان گیلان انجام شد معاون دفتر امور اجتماعی و کارشناسان این حوزه نیز حضور داشتند./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *