⬛زهرا حقیقی- پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه ماده مخدر گل دومین مخدر مصرفی در کشور است از اجرای طرح «کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل » در این استان خبرداد.

🔷فرحناز نوبخت راد صبح دوشنبه در نشست خبری کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل اظهار کرد: امروز متاسفانه مصرف ماده مخدر گل گوی سبقت را از شیشه ربوده است.

🔷وی با اشاره به اینکه مصرف گل دومین ماده مخدر در بین مصرف مواد در کشور را دارد ،افزود: در حال حاضر تریاک با ۵۳ درصد،حشیش،گل و ماری جوانا با ۱۱.۹درصد،شیشه با حدود ۸ درصد و هرویین با حدود ۷ درصد چهار الگوی مصرف مواد مخدر را در کشور را به خود اختصاص داده اند.

🔷معاون امور فرهنگی و بیشگیری بهزیستی گیلان به ورود مواد مخدر گل به کشور و نبود اطلاعات و آگاهی لازم درباره این ماده مخدر در بین جوانان ،گفت : با توجه به تبلیغ این ماده خخدر در فضای مجازی و هماه نبود آگهی لازم بسیاری از جوانان به آن گرایش دارند.

🔷وی با تاکید بر نگرش و باور غلط در بین جوانان نسبت به ماده توهم زا گل ،خاطرنشان کرد:باور غلطی که در بین جوانان رواج پیدا کرده، این است که بسیاری از این افراد فکر می کنند که مصرف این ماده مخدر اعتیاد آور نیست.

🔷به گفته این مسئول با یک بار مصرف این ماده فرد معتاد شده تا جایی که عدم مصرف این ماده مخدر سبب ایجاد اضطراب شدید ،بی قراری، وحشت زدگی و تپش قلب شدید می شود.

🔷معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی گیلان از طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل در مناطق پرخطر و آسیب زا در چند شهرستان گیلان خبر داد و گفت:در حال حاضر این طرح درشهرهای لنگرود، رشت، صومعه سرا و ماسال در حال برگزاری است./منبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.