⬛زهرا حقیقی _ پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷 مدیرکل نهاد کتابخانه های گیلان به اختصاص ۳۵۴ میلیون تومان اعتبار در سال گذشته به این نهاد اشاره و از افزایش اعتبارات مجموعه این نهاد به دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال جاری خبرداد.

🔷هادی نوری بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰۵ نشست کتابخوان در حوزه‌های مختلف کودک، نوجوان، جوان و مدیران در سراسر استان برگزار شد، اظهار کرد: به‌ منظور توسعه و گسترش فرهنگ‌ کتاب و کتابخوانی با توجه به توسعه فضای مجازی در جامعه، سال گذشته و در ماه های بهمن و اسفند ۵۰ پویش کتابخوان فضای مجازی در گیلان اجرا شد.

🔷وی با اشاره به اینکه تلاش شده تا کتابخانه ها به پاتوق های فرهنگی در گیلان تبدیل شوند، افزود: ۱۰۷ کتابخانه در سراسر استان گیلان فعالیت می‌کنند که ۸۴ کتابخانه از این تعداد در مالکیت اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان است.

🔷نوری با بیان اینکه ۲۲ کتابخانه در گیلان به صورت مشترک با سازمان‌ها و نهادها فعالیت می‌کنند، گفت: استان گیلان یک کتابخانه عمومی مستقل دارد که در شهر رشت به صورت فعال به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.

🔷مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۵۴ میلیون تومان اعتبار به کتابخانه‌های عمومی استان گیلان تخصیص یافت٬ گفت: امسال با اقدامات صورت گرفته در این زمینه، اعتبارات مجموع کتابخانه‌های استان گیلان به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

🔷وی شاخص اعضای کتابخانه‌های عمومی گیلان را ۵۹ هزار و ۳۳۹ نفر و شاخص زیر بنای کتابخانه‌های استان را نیز ۲۷ هزار و ۲۱۷ متر مربع عنوان و خاطرنشان کرد: شاخص اعضای کتابخانه‌ها در استان با رشد خوبی مواجه بوده و گیلان دارای بیش از یک میلیون عضو است.

🔷نوری با تاکید بر این که باید رویکردی برنامه‌محور در حوزه کتابخانه‌های عمومی گیلان دنبال شود، تصریح کرد: در شش ماه دوم سال ۹۶ شاهد رشد هشت درصدی اعضا در کتابخانه‌های عمومی گیلان و همچنین رشد ۲۳ درصدی در حوزه امانت کتاب بوده ایم.

🔷وی با بیان اینکه سال گذشته عضویت اعضای جدید در کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با رشد ۷۳ درصدی همراه بود، افزود: به‌منظور توسعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی سلسله‌ نشست‌های کتابخوان در استان گیلان در حوزه‌های مختلف از سال گذشته آغاز شده و ادامه خواهد داشت./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *