⬛زهرا حقیقی، پايگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بازسازی یخچال طبیعی باغ سالار مشکات گفت:
بازسازی این یخچال طبیعی (برف چاه) با مشارکت شهرداری رشت و اداره کل میراث فرهنگی انجام و این اقدام نقش موثری در جذب گردشگر دارد.

🔷محمد حسن عاقل منش با تاکید به توجه کمیسیون فرهنگی شورا به ابنیه های تاریخی رشت بیان کرد: خبرهای خوشی درباره جام تاریخی مارلیک شنیده شده و به زودی قرار است این جام در موزه شهر رشت واقع در خیابان بیستون به نمایش گذاشته شود.

🔷وی با ابراز تاسف از فضای محدود موزه رشت تصریح کرد: جام مارلیک و بخشی از میراث تاریخی متعلق به شهر رشت و استان گیلان به موزه رشت منتقل و امیدوارم این مهم تلنگری برای توجه بیشتر و گسترش فضای موزه شهر باشد.

🔷عاقل منش به پل خشتی چمارسرا اشاره کرد و گفت: پل خشتی چمارسرا قدمت بسیار طولانی داشته و از آثار مربوط به دوران قاجار بوده و انتظار داریم در اسرع وقت نسبت به مرمت و بازسازی ابنیه های تاریخی رشت اقدام شود.

🔷رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برنامه های ماه مبارک رمضان تصریح کرد: رمضان ماه میهمانی خداست و فضای شهر باید به لحاظ معنوی و به منظور استقبال از این ماه پر فیض و برکت به نحوی شایسته مهیا شده و در این راستا برنامه های متعدد و متنوعی از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و با مشارکت دستگاههای متولی برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *