⬛زهرا حقیقی _پایگاه خبری تحلیلی گیل ابراز

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت در حاشیه بازدید از کانون سندرم داون به لزوم تقویت خدمت رسانی به معلولان تاکید کرد و گفت:مناسب سازی معابر و فضای تردد معلولان در سطح شهر وتوانمندسازی و مهارت آموزی معلولان از عوامل مهمی است که باید به آن ها توجه بیشتری شود.

🔷فاطمه شیرزاد افزود: دولت دوازدهم عدالت محور است و همانطور که یک شهروند حق استفاده از امکانات شهری را دارد معلول نیز به سبب وضعیت و ناتوانی، حق مضاعفی را از جامعه را طلب می کند، که مسئولان باید با فراهم کردن امکانات در رسیدن به این هدف آنان را یاری دهند.

🔷شیرزاد، با بیان این که خدمات بهزیستی باید به سمت توانمند سازی معلولان سوق داده شود،افزود: مناسب سازی مبلمان شهری برای این افراد ضروری است تا بتوانند از امکاناتی که جامعه برای سایر اقشار فراهم کرده است، بهره مند شوند.

🔷وی با اشاره به قانون جامع حمایت از حقوق معلولین که در ماه جاری توسط رئیس جمهور به وزارت تعاون ابلاغ شد، افزود: با اجرای این لوایح بسیاری از مشکلات معلولین در کشور مرتفع می شود. زیرا تصویب قانون حمایت از معلولان بهترین گزینه در رفع نیازهای این قشراست و کاهش مشکلات معلولان با حمایت واقعی از آنان در قالب اجرای قانون و بستر سازی اجتماعی محقق می شود.

🔷 شیرزاد در ادامه به برگزاری جشنواره های تئاتر و مسابقات ورزشی معلولین که در گیلان برگزار شد اشاره کرد و یادآورشد: هدف از برگزاری این جشنواره برابرسازی فرصت ها درعرصه های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و هنری و ارتقای سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت و کمک به مشارکت، پیشگیری و توانمندسازی این افراد است.

🔷فاطمه شیرزاد عنوان کرد: اصلی ترین معضل و مشکل معلولان، موضوع اشتغال و داشتن منبع درآمد مستقل برای تامین هزینه های درمانی و زندگی روزانه است، که امیدوارم با ابلاغ قانون جامع حمایت از معلولان که توسط رئیس جمهور به تازگی به وزارت تعاون ابلاغ شده،تمهیدات لازم برای اشتغال پایدار معلولان اندیشیده شود./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *