کد خبر : 1472
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵

🔴در سی و هفتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت: به توسعه فضای سبز در رشت تاکید شد.

🔴در سی و هفتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت: به توسعه فضای سبز در رشت تاکید شد.

⬛زهرا حقیقی – پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز 🔷رئیس کمیسیون بهداشت و‌محیط زیست شورا با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون بهداشت از جوانان فعال در حوزه سلامت تجلیل می شود. 🔷فاطمه شیرزاد با اشاره به برنامه های هفته سلامت در رشت بیان کرد:

⬛زهرا حقیقی – پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و‌محیط زیست شورا با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون بهداشت از جوانان فعال در حوزه سلامت تجلیل می شود.

🔷فاطمه شیرزاد با اشاره به برنامه های هفته سلامت در رشت بیان کرد: در هفته سلامت امسال شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان به طور مشارکتی برنامه های خوبی اجرا کردند.

🔷وی به الزامات بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت اشاره و تصریح کرد: دیوار گذاری و پاکسازی حاشیه رودخانه های رشت موضوع مهمی است که در بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت به آن توجه شده است.

🔷شیرزاد با بیان اینکه حاشیه رودخانه های رشت باید به فضای سبز و پارک تبدیل شود گفت: این مهم به افزایش سرانه فضای سبز شهر رشت کمک می کند.

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به ارائه طرحهای خلاقانه پیرامون ایجاد پارک های حاشیه رودخانه های رشت اشاره و اظهار کرد: مدیران شهرداری های مناطق رشت طرح های پیشنهادی مربوط به بهسازی و …حاشیه رودخانه ها را طی دو هفته آینده به صحن کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا ارائه کنند.

🔷وی با بیان اینکه نرده گذاری در حاشیه رودخانه ها موجب ایمن سازی می شود گفت: به برخی از مسیرهای حاشیه رودخانه کمتر توجه شده و شاهد تیرگی کامل آب رودخانه در آن نقاط از شهر هستیم که با توجه به سرازیری آن به زمینهای کشاورزی باید دستگاه های ناظر از جمله آب منطقه ای و آب و فاضلاب رشت به این مهم ورود کنند.

🔷شیرزاد به کاهش حجم آب تالاب عینک رشت اشاره و بیان کرد: صیانت از تالاب عینک وظیفه همه مسئولین است و امیدواریم این مشکل برطرف و نظارت بیشتری در این باره انجام شود.

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا افزود: تعدادی از سرمایه گذاران در باره تالاب عینک رشت اعلام آمادگی کرده و توجه به این مهم موجب افزایش و ماندگاری گردشگران در رشت می شود.

🔷وی با بیان اینکه هر کدام از شهرداریهای مناطق رشت از ظرفیت هایی برخوردار هستند تصریح کرد: در شهرداری منطقه پنج اراضی فراوانی وجود دارد که مربوط به دستگاههای دولتی و مردمی بوده و برخی از ساکنین موافق واگذاری زمینهایشان به منظور ایجاد پارک و فضای سبز هستند.

🔷شیرزاد افزود: شهرداری های مناطق رشت به مبحث نظارت و حفاظت از پارکها و فضای سبز بیشتر توجه کنند و در جانمایی و اندازه گلدان های بزرگ در نقاط مختلف رشت بر اساس استانداردها اقدام شود.

🔷وی با بیان اینکه هزینه بسیاری در شهرداریهای مناطق صرف رنگ آمیزی جداول وغیره می شود گفت: خلاقیت در حوزه شهری از ضروریات است و باید در حوزه رنگ آمیزی نیز مدیران شهرداری به بررسی و اجرای طرح های خلاقانه توجه کنند.

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا تصریح کرد: تعامل خوبی مابین سازمان سیما و منظر و شهرداران مناطق رشت وجود دارد و این موضوع موجب تحولات خوبی در شهر می شود.

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه باغ ۴۵۰هکتاری لاکان در افزایش سرانه فضای سبز رشت نقش موثری ایفا می کند اظهار کرد: در حال حاضر اقدامات اولیه پیرامون اسناد مربوط انجام و با این اقدام سرانه فضای سبز شهر افزایش پیدا می کند.

🔷شیرزاد به محلات آج بیشه و کسبخ رشت اشاره و گفت: با بررسی زمینهایی موجود در این محلات باید نسبت به ایجاد فضای سبز برای ساکنین مناطق کسبخ ، آزاد ، آج بیشه، پیرکلاچای اقدام کرد.

🔷وی با بیان اینکه کیوسک های موجود در پارک های رشت نیازمند بازنگری است خاطر نشان کرد: در گذشته کیوسک هایی در برخی از پارک های رشت احداث شد و این مهم باید بازنگری و شکل و نمایی مطابق با فضای سبز و فرهنگ و آداب و رسوم به آن داده شود.

🔷شیرزاد با اشاره به خاموشی برخی از پارکها و معابر رشت بیان کرد: بررسی مشکل روشنایی و کاشت گل و گیاه در پیاده راه فرهنگی رشت باید در دستور کار قرار بگیرد و در حال حاضر بسیاری از استانها دارای پارک گل، پارک پرندگان و… هستند.

🔷رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا افزود: در برخی از محلات رشت جمع آوری زباله به خوبی انجام نمی شود و سازمان پسماند شهرداری رشت باید نظارت بیشتری در این باره انجام و نصب مخازن ۶۶۰ لیتری نیز باید در دستور کار این سازمان باشد .

🔷وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال پاکسازی( اگو ها) در محلات رشت نیز باید در اولویت کاری شهرداریهای مناطق قرار بگیرد.

🔷شیرزاد به وضعیت گرمخانه و سامانکده شهرداری رشت اشاره و گفت: رئیس سامانکده شهرداری رشت به منظور رفع مشکلات در این حوزه تلاش می کند و در این باره سازمانهایی از جمله بهزیستی و… نیز باید همکاری کنند.
وی احداث سامانکده و گرمخانه جدید را از دیگر برنامه های شورا و شهرداری رشت دانست و بیان کرد: این اقدامات نیازمند همراهی دیگر مسئولان است.

🔷عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا نیز روز جوان را تبریک و اظهار کرد: جوانان سرمایه های اصلی کشور هستند.

🔶اسماعیل حاجی پور با قدر دانی از عملکرد رئیس سامانکده شهرداری رشت گفت: شهرداری رشت در این حوزه متحمل هزینه فراوانی شده و از نمایندگان دولت در شهر رشت و استان گیلان انتظار داریم به این مهم توجه کنند.
وی افزود: جمع آوری افراد بی خانمان بر عهده شهرداری رشت است اما نگهداری آنان بر اساس قانون برعهده شهردار ی نیست و این حوزه باید تعیین تکلیف شود.

🔶حاجی پور با بیان اینکه عوامل دولت در حوزه وضعیت سامانکده و اسکان افراد بی خانمان به خوبی عمل نمی کنند گفت: امیدوارم به زودی این مباحث در جلسه ای با حضور نمایندگان مدیریت شهری و دولتی بررسی و به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

🔶وی به حضور و فعالیت برخی از دستفروشان در زیر پل های عابر پیاده اشاره و گفت: شهرداری مناطق رشت نسبت به رفع این مشکل وارد عمل شود.

🔷عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز با تبریک میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اظهار کرد: نقش جوانان در دوران انقلاب و پس از آن بسیار اثر گذار بوده است.

🔶محمد حسن عاقل منش افزود: جوانان ایران اسلامی در تحقق دستاوردهای علمی نیز نقش موثر و غیر قابل انکاری ایفا می کنند و امیدوارم با تاسی از علی اکبر امام حسین(ع) در تمامی مباحث پیروز و سربلند باشند.

🔷وی با بیان اینکه باید به ایجاد فضای سبز در برخی از محلات محروم و کم برخوردار توجه شود تصریح کرد:برخی از محلات رشت از جمله کسبخ، آج بیشه و غیره با فقر فضای سبز عمومی مواجه هستند.

🔶عاقل منش افزود: انتظار دارم در اعتبارات پیش بینی شده برای سال ۹۷ شهرداری رشت به این محلات نیز توجه شود.

🔷یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با تبریک اعیاد شعبانیه و نهم اردیبهشت مصادف با روز شوراها اظهار کرد: در مسکن مهر رشت محدوده ای وجود دارد که نخاله های ساختمانی در آن ریخته می شود.
محمد حسن علیپور افزود: مشکل سرازیری نخاله ها در مسکن مهر رشت باید برطرف شود.
وی با اشاره به وضعیت سامانکده رشت بیان کرد: وضعیت سامانکده شهرداری رشت باید بهبود پیدا کند و شرایط فعلی آن با استانداردها فاصله دارد./انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.