⬛حقیقی /پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت گفت: از تالاب عینک رشت به عنوان یک جاذبه گردشگری و خدادادی باید صیانت شود.

🔷 فاطمه شیرزاد با اشاره به جاذبه های گردشگری تالاب عینک رشت اظهار کرد: سال گذشته موضوع ثبت تالاب عینک رشت در کمیسیون بهداشت شورا بررسی و مقدمات این مهم تهیه و برای اداره کل محیط زیست گیلان ارسال شد.

🔷وی با بیان اینکه اخیرا شاهد بازگشایی دریچه های اطراف تالاب توسط برخی از شالیکاران حاشیه آن بوده ایم تصریح کرد: دریچه های اطراف تالاب عینک توسط برخی از شالیکاران ساکن حاشیه آن به منظور استفاده از آب موجود برای کشت و زرع بازگشایی و این اقدام موجب کاهش آب تالاب شده است.

🔷شیرزاد افزود: تالاب عینک رشت از نظر مساحت دومین تالاب بزرگ گیلان محسوب می شود و قرار گرفتن آن در محدوده شهر یکی از ویژگیهای خاص این تالاب است.

🔷وی ورود فاضلاب شهری و صنعتی به داخل تالاب عینک رشت طی سالهای اخیر را یک فاجعه زیست محیطی دانست و گفت: شهرداری رشت در راستای حفظ و صیانت از تالاب عینک رشت نسبت به جذب سرمایه گذار اقداماتی انجام داده و در حال حاضر چندین سرمایه گذار برای این موضوع اعلام آمادگی کرده اند.

🔷رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت با بیان اینکه متولی تالاب ها سازمان آب منطقه ای است اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس قانون شهرداری رشت متولی تالاب نیست بنابراین باید با همکاری دیگر دستگاه های مسئول این مهم تحقق پیدا کند.

🔷شیرزاد افزود: برای پیوستن تالاب عینک رشت به جمع تالاب شهرها باید در راستای حفظ اکوسیستم طبیعی آن تلاش شود و کاهش آب تالاب عینک طی چند وقت اخیر موجب بروز کم آبی و هشداری جدی در این باره محسوب می شود.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *