⬛زهرا حقیقی / پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز

🔷بيانيه فراكسيون رسانه ملي ،مطبوعات،خبرگزاري ها و فضاي مجازي در محكوميت اقدام غير انساني پليس فرانسه در برخورد با خبرنگاران جمهوري اسلامي ايران در تجمع روز جهاني كارگر

🔷واقعه نابخردانه يورش به خبرنگاران جمهوري اسلامي ايران توسط پليس فرانسه در خلال سركوب اعتراضات كارگران اين كشور در روز جهاني كارگر، اقدامي به دور از موازين انساني و اخلاقي به شمار مي رود و صريحا خاطر نشان ميكند كه ابعاد فاجعه بار اين اتفاق موجبات تكدر خاطر مردم شريف و اصحاب محترم رسانه را در ايران بوجود آورده است .

🔷شليك به ركن چهارم دموكراسي و عدم رعايت حقوق خبرنگاران در كشوري كه داعيه دار دموكراسي و حمايت از حقوق بشر و آزادي بيان است باري ديگر نقاب از چهره ي كساني كه از اين مفاهيم استفاده ي ابزاري ميكنند و شعار هاي عوام فريبانه سر مي دهند برداشت.

🔷مايه ي تاسف است كه بعد از وقوع اين فاجعه حتي امكان اطلاع رساني صحيح از وضعيت اين خبرنگاران داده نشده و پليس فرانسه در انتقال اين مصدومين به بيمارستان نيز اهمال و قصور به خرج داده است .

🔷پيگيري و اطلاع رساني جامع و كاملتر مقامات مسئول وزارت امور خارجه ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان صدا و سيما از اين رخداد تلخ و وضعيت خبرنگاران مصدوم ضرورتي انكار ناپذير است. ضمن اينكه اين فراكسيون از ظرفيت ديپلماسي پارلماني ميز براي احقاق حق اين خبرنگاران شريف و آسيب ديده ي كشورمان استفاده خواهد كرد .

جبار كوچكي نژاد
نماينده ي مردم شريف شهرستان رشت
رئيس فراكسيون رسانه ملي،مطبوعات،خبرگزاري ها و فضاي مجازي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *