🔸 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل ابراز/ دبیر شورای اسلامی شهر آستارا گفت: طرح گردشگری بی بی یانلو متعلق به شهرداری این شهر است و دستگاه های اداری به جای تمرکز به کارها و برنامه های خود، طرح های آن نهاد را به نام خود عنوان نکنند.

🔹میثم الوان پور افزود: منطقه جنگلی بی بی یانلو در بخش مرکزی آستارا یک هزار و 600 هکتار وسعت دارد و طرح توسعه گردشگری در بخشی از آن با همکاری فرمانداری، نظارت مستقیم شورای اسلامی شهر و شهرداری و با مشارکت 2 سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا می شود و مجوزهای آن با همکاری ادارات دیگر اخذ شده است.

🔹وی اظهار کرد: بی بی یانلو طی قرارداد 15 ساله و قابل تمدید از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا به شهرداری این شهر واگذار شده و شهرداری نیز آن را با لحاظ صرفه و صلاح خود، با قراردادی حقوقی و محکم در اختیار سرمایه گذاران قرار داده است.

🔹الوان پور ادامه داد: طرح گردشگری بی بی یانلو در چند مرحله اجرا و به عنوان بزرگترین پارک جنگلی استان گیلان تکمیل خواهد شد و مرحله نخست آن با راه اندازی پیست دوچرخه سواری و پارک بازی کودک در حال پایان است و در مراحل بعدی، سورتمه و به احتمال زیاد زیپ لاین نیز راه اندازی خواهد شد.

🔹دبیر شورای اسلامی شهر آستارا بیان کرد: این طرح گردشگری به طور رسمی افتتاح نشده اما در تعطیلات نوروز و روزهای تعطیل ، مورد استفاده مردم و گردشگران قرار گرفته است./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.