⚫زهرا حقیقی /به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز/رئیس شورای اسلامی رشت گفت : مسافران و گردشگران فراوانی به مناسبت فرا رسیدن عید باستانی وارد شهر شده و رشت پذیرای گردشگران نوروزی است
سید امیر حسین علوی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز اظهار کرد: عید نوروز از آئین ها و رسوم قدیمی و اصیل ایران زمین است.
وی با تاکید بر حفظ سنت ها و ارزش های بومی، مذهبی و ملی تصریح کرد: صله رحم که خداوند و ائمه (ع) به آن تاکید فراوانی دارند در این ایام به خوبی انجام می شود.
علوی با اشاره به حضور گردشگران نوروزی در رشت بیان کرد: میهمانان نوروزی از چند روز گذشته به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز وارد شهر شده اند و امیدوارم طی مدت حضورشان در رشت لحظات خوبی را سپری کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهرداری رشت تمهیدات لازم به منظور استقبال از گردشگران نوروزی را فراهم کرده است گفت: زیباسازی محیطی، نصب المان های نوروزی ، ترمیم و‌ پاکسازی سرویس های بهداشتی و…. از جمله اقداماتی است که شهرداری رشت به منظور استقبال از میهمانان نوروزی انجام داده است.
علوی افزود: شورای اسلامی شهر رشت در تلاش است تا با ایجاد و توسعه زیر ساخت های گردشگری در شهر شرایط جذب و ماندگار کردن گردشگران را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه توجه به بناهای تاریخی شهر از جمله دلایل جذب گردشگر است تصريح کرد: در جلسه اخیری که با رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در رشت برگزار شد با كمك استاندار محترم توانستیم موافقت وی را با تامین ٤ ميليارد منابع مالی به منظور ترمیم و مرمت بناي تاریخی ساختمان قديمي شهرداري رشت جذب کنیم.
همچنين قول مساعد براي مرمت ساختمانهاي تاريخي واقع در پياده راه رشت داده شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بناهای قدیمی و تاریخی رشت اظهار کرد: شهر رشت پیشینه و فرهنگ بسیار غنی دارد و در این راستا حفظ و مرمت بازارهای قدیمی، ساختمان بلدیه و… می تواند در جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت باشد.
وی به جذب سرمایه گذار فرهنگی در رشت اشاره و گفت: تسهیلات ویژه ای برای سرمایه گذاران فرهنگی در رشت فراهم شده و امیدوارم این اقدامات گامی موثر در زمینه گسترش فرهنگ اصیل و بومی شهر باشد.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *