⚫زهرا حقیقی/ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز /رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با اجرای طرح سلامت نوروزی تا کنون 52 واحد غیر بهداشتی در گیلان تعطیل و 381 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تشدید نظارت ها در ایام نوروز، گفت: کارشناسان نظارتی دانشگاه علوم پزشکی در دو حوزه بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی بر عملکرد بیمارستان ها و مراکز درمانی استان و مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی، اماکن بین راهی نظارت می کنند.

دکتر یوسف زاده چابک افزود: در حوزه بهداشت با حضور 250 بازرس از 15 اسفند ماه تا 29 اسفند، بیست و پنج هزار و 965 مورد بازرسی در سطح گیلان، به انجام رسیده است و طی این ایام بیش از 17 تن مواد غذایی غیر بهداشتی در سطح عرضه جمع آوری و معدوم شده است.

وی تصریح کرد: 381 واحد غیر بهداشتی طی این ایام به مراجع قضایی معرفی و تعداد 52 واحد نیز تعطیل شد و به 1495 واحد اخطار داده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این مطلب که  نظارت بر درمان، در سرلوحه اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد، گفت: در حال حاضر نظارت بر بیمارستان های دولتی، خصوصی و کلینیک ها و درمانگاه ها توسط 3 تیم نظارتی در ساعات مختلف شبانه روز به انجام می رسد.

وی از عدالت محوری و پایبندی به اخلاق حرفه ای به عنوان ارزش های نهادینه شده در برنامه راهبردی دانشگاه یاد کرد و خواستار اشراف بیشتر سازمان های حوزه سلامت بر تخلفات احتمالی شد. 

پی نوشت: طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از 15 اسفند 1396 آغاز و تا 15 فروردین 1397 اجرا می شود./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *