⚫به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز /نوروز 97 در شهرستان رشت برنامه های متنوعی برای مسافران نوروزی ترتیب داده شد و علی رغم اینکه مسافران و گردشگران فراوانی به استان گیلان و به خصوص شهرستان رشت سفر کرده اند نحوه کیفیت و کمیت این برنامه ها تاثیر زیادی در میزان رضایت مهمانان نوروزی داشته است.

آنچه حائز اهمیت است برگزاری برنامه هایی بود که وعده اش در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان رشت در سال 96که به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد داده شده بود.
در این جلسه عنوان شد که برای اینکه شهر رشت شهری گذری نباشد مدیران دستگاهها اقداماتی را جهت ماندگاری مسافران و گردشگران انجام دهند. در این بین از جمله دستگاهایی که متولی اجرای برنامه های نوروزی است اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت است که در این جلسه رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اهم برنامه ها ی این اداره را در طول ایام نوروز اعلام نمود.

حسین میرزایی،رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص برخی از اقدمات سازمان گردشگری در ایام نوروز گفت:ایجاد ستاد اسکان‌مسافران نوروزی در ورودی شهر و راهنمایی مسافران برای اقامت آنها و توزیع بروشور و نقشه از جاذبه های گردشگری مقابل بیمارستان رسول اکرم‌و نمایشگاه صنایع دستی در ورودی شهر ،نصب سه کیوسک اطلاع رسانی با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی و شورای اسلامی شهر رشت که این سه کیوسک در ورودی شهر نخست در پارک ملت و دیگری هم بعد از فرودگاه سردارجنگل جنب قرارگاه پلیس راه و نیز ایجاد نمایشگاه صنایع دستی در بافت تاریخی شهر و ساختمان هتل ایران است.

میرزایی، اقدامات اداره گردشگری را در راستای دستورات استاندار مبنی بر رونق اقتصاد مردم و هنرمندان و اقامت مسافران اعلام کرد و افزود: اجرای برنامه های شبهای روشن در پیاده راه فرهنگی در کنار نمایشگاه، مراسم لافند بازی و جنگ شادی با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی، هر شب در برنامه کاری قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: ۲۰ غرفه نمایشگاه صنایع دستی با همکاری شهرداری منطقه ۳در بوستان ملت ،ایجاد نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی در بخشهای مختلف این شهر که میانگین در هر بخش ۱۵ غرفه ،بازدید و نظارت از تاسیسات گردشگری شامل هتلها ،واحدهای پذیرایی و مجتمع های دفاتر خدمات مسافرتی می باشد،از جمله دیگر اقدامات سازمان گردشگری در این ایام بوده است.

وی ادامه داد: اجرای تورهای رشت گردی و بازدید از جاذبه های گردشگری و روستاهای هدف گردشگری و واحد های بومگردی و اجرای تورهای گردشگری مذهبی در امامزاده این شهرستان، از برنامه هایی است که سبب ماندگاری مسافر و گردشگر در شهرستان شده است.

قابل ذکر است که تاکنون بر اساس اعلام فرماندار شهرستان رشت افزایش 24 درصدی مسافر و گردشگر در شهرستان رشت را داشته ایم و ماندگاری مسافران و اقدامات انجام شده نشان از اعتماد به جوانان و جوان گرایی است که ازتاکیدات استاندار و نیز فرماندار شهرستان رشت است و نشان از این می دهد که داشتن مدیران جوان در عرصه های مدیریتی سبب خلاقیت در عملکردها خواهد شد و آنچه آمار نشان می دهد افزایش ورود مسافران و ماندگاری آنان در شهرستان رشت ثمره همین اعتماد است.
امید است همچنان  شاهد حضور جوانان و بانوان در عرصه های مدیریتی باشیم که جوانگرایی خود سبب رونق در استان و شهرستان خواهد بود./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.