⚫زهرا حقیقی / پایگاه خبری تحلیلی گیل ابراز/ رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری،با اصحاب رسانه با اشاره به نقش فضای مجازی در سرعت تبادل اطلاعات گفت:امروزه تمام سیاست های جدید در دنیا از چهارچوب رسانه های الکترونیک عبور می کنند.

جبار کوچکی نژاد درهمین زمینه افزود: درعصر نوین برخی از فضاهای مجازی با در دست گرفتن افکارعمومی،کنترل،هدایت و بعضاً تهییج آنان نقش جدی در عرصه قدرت بازی می کنند.

وی افزود: در حال حاضر چند سایت بزرگ و غول خبر رسانی که هدایت و مدیریت اکثر آن ها بر عهده امریکا و اسرائیل است،در تلاش هستند که مدیریت فضای مجازی را برعهده گرفته و بر رفتارهای سیاسی و اجتماعی مردم دنیا تاثیر گذار باشند.
رئیس فراکسیون رسانه ملی،مطبوعات، خبرگزاری و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش شبکه های اجتماعی و قدرت افکار سازی رسانه ها بر مدیریت مناسب حوزه های اطلاع رسانی در کشور تاکید کرد و گفت:مقام معظم رهبری برای مدیریت حوزه های اطلاع رسانی در کشور ،شورای عالی مجازی را به ریاست، رئیس جمهور تشکیل داده اند تا بتوانند دستگاه های متولی در این زمینه را به صورت متمرکز گرد هم آورند.

جبار کوچکی نژاد گفت: فضای مجازی در ایران باید با مدیریت مناسب همگام با دنیا پیشروی کند تا ما در آیند نزدیک تسلیم امپراطوری های بزرگ دنیا نباشیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال 97 گفت: بعد از 40 سال از گذشت انقلاب اسلامی این اولین بار است که بودجه در صحن مجلس به کمیسیون تلفیق برگشت می خورد و کلیات بودجه رای نمی آورد.

کوچکی نژاد گفت: در کمیسیون تلفیق من اولین مخالف تصویب بودجه 97 بودم. زیرا اولا اقتصاد مقاومتی در بودجه به طور مشخص لحاظ نشده بود. دوم این که با افزایش های حامل های انرژی موافق نبودیم و خیلی از مسائل مختلفی که باعث شد کلیات بودجه به صورت مجدد در مجلس مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تشریح اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده در خصوص تصویب بودجه 97 گفت: در بودجه 97 برای 15 مورد از پروژه های مختلف در گیلان مثل پارک علم و فناوری، قطار شهری ،موسسه تحقیقاتی تاسماهیان،موسسه بیوتکنولوژی و… ردیف بودجه پیشنهاد کردیم، که نتیجه آن افزایش اعتبار برای ردیف های موجود و یا ایجاد یک ردیف بودجه جدید بود.

جبار کوچکی نژاد،ضمن ابراز امیدواری از بهره برداری پروژه راه آهن قزوین – رشت در هفته دولت در سال 97 گفت:امیدوار هستیم که این پروژه با همکاری و تعامل همه مسئولین با همدیگر در هفته دولت افتتاح شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی،به موضوع قاچاق در کشور اشاره کرد و گفت: قاچاق یعنی کاهش درآمد دولت و رانت که باید با این پدیده در کشور مبارزه شود.

کوچکی نژاد در ادامه ضمن ابراز رضایت از عملکرد وزیر ارتباطات برای رجیستری گوشی های تلفن همراه گفت:طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه یکی از اقدامات مثبت وزیر جوان ارتباطات کشورمان بود،که با این کار جلوی خیلی از قاچاق های عمده گوشی های تلفن های همراه را در این زمینه گرفت./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *