⚫زهرا حقیقی _ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز/ نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص اجرای طرح شب های روشن در کلانشهر رشت با تاکید بر اهمیت اجرای برنامه های فرهنگی وهنری اظهار کرد: مساله فرهنگ همواره در تمامی جوامع توسعه یافته مورد توجه و تاکید بوده و در سیاست‌های کلی و رویکردهای اساسی نظام جمهوری اسلامی نیز به آن تاکید شده است.

فاطمه شیرزاد ضمن مثبت ارزیابی کردن تراز فعالیت های مدیریت شهری در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به ویژه در پیاده راه فرهنگی شهر رشت گفت:برگزاری برنامه های ویژه نوروز و اعیاد رسمی کشور اتفاق تازه ای در مجموعه مدیریت شهری کلانشهر رشت نیست و در سنوات گذشته نیز همواره برنامه های مناسبی در اعیاد مختلف سال برگزار شده است.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با تاکید بر حمایت از هنرمندان افزود: توسعه و رشد پایدار درکلانشهر رشت، بدون توجه به بخش فرهنگی و حمایت از هنرمندان محقق نمی شود. به همین لحاظ مجموعه مدیریت شهری و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت در صدد است تا شرایطی را فراهم کند که فرهنگ و هنر در شهر ما تبلور و رشد پیدا کرده و شکوفا شود.

شیرزاد در ادامه با اشاره به ۸ هزار شهید گرانقدر عرصه‌های مختلف دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم در گیلان، برضرورت انجام برنامه های فرهنگی در چهارچوب اعتقادات مذهبی تاکید کرد و گفت: برگزاری کنگره بزرگداشت ۸ هزار شهید، نمونه و مصداق بارزی از همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولان در گیلان بود،که دستاوردهای مهم معنوی و دینی را در راستای ترویج روحیه ایثار و شهادت به همرا داشت. که امیدواریم اجرای چنین برنامه های فرهنگی در گیلان تداوم داشته باشد.

وی ایجاد نشاط اجتماعی را امری ضروری خواند و گفت: باید تلاش کنیم در راستای فرهنگ دینی نشاط اجتماعی را در جامعه افزایش دهیم.
شیرزاد با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها در دنیا پشتوانه مهم حرکت‌های هنری و فرهنگی هستند، خاطرنشان کرد: در انجام هر پروژه فرهنگی و هنری باید به دنبال تحقق شهری با نشاط و پویا باشیم و از ظرفیت هنرمندان بومی نیز بهره مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *