⚫به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز – فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی کشف مواد محترقه نسبت به سال گذشته در این استان از برخورد قاطع با اخلال‌گران و برهم زنندگان نظم عمومی در چهارشنبه آخر سال خبرداد.
سردار محمدرضا اسحاقی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که درسالن کوثر ستاد انتظامی شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: برهم زنندگان نظم عمومی در شب چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز بازداشت و برابر مقررات با آنها برخورد می شود.

وی افزود: طی۱۰ سال گذشته عقلانیت و دقت بیشتری از سوی مردم در برگزاری برنامه های چهارشنبه آخر سال دیده شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در ادامه با اشاره به اینکه شهروندان این مناسبت را محله محور برگزار کرده و در خیابان ها ترافیک ایجاد نکنند، خاطرنشان کرد: خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخر سال ایجاد مزاحمت برای مردم و یا اختلال در امر رفت و آمد بوده که با آن برخورد قاطع صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده متخلفان این شب تا پایان ایام عید بازداشت و خودروهای آنها توقیف می شوند.

اسحاقی درباره ورود مسافران نوروزی به استان  نیز اشاره کرد و یادآورشد: با توجه به حجم بالای تردد در گیلان تمهیداتی لازم در ستاد سفر استان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در فراهم کردن فضای آرام و ایمن برای شهروندان نیروی انتظامی برنامه ریزی لازم را انجام داده است، افزود: تلاش ما ایجاد فضای مناسب برای سفرهای نوروزی با کمترین حادثه است.

افزایش ۳۷ درکشفیات موادمخدر در گیلان

فرماندهی انتظامی استان گیلان به آمار برخی بزه های انجام شده در استان نیز اشاره کرد و گفت: کاهش ۱۲ درصدی سرقت و همچنین کاهش ۴۲ درصدی سرقت های خشن از جمله این موارد است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ۹۰ درصد سرقت ها از سوی پلیس کشف شده است، تصریح کرد: در حوزه مواد مخدر ۳۷ درصد افزایش کشفیات طی ۱۱ ماهه گذشته در سطح استان گیلان را داشته ایم.

سردار اسحاقی با اشاره به آمار ۲۳ درصدی افزایش کشف در مواد محترقه نسبت به سال قبل، یادآورشد: برنامه ریزی مناسب در زمینه برخورد با اخلال گران چهارشنبه آخر سال و توزیع و فروش انواع موادمحترقه از سوی پلیس شده است.

وی در ادامه به موضوع تلفات وخسارت حوادث رانندگی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در زمینه تلفات و خسارت چهار درصد افزایش وقوع تصادفات و ۶۲۴ نفر کشته در ۱۱ ماهه گذشته ثبت شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ۲۹ درصد تصادفات مربوط عابرین پیاده و ۳۶ درصد در جاده های برون شهری بوده است، افزود: علت حدود  ۶۷ درصد تصادفات عامل انسانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۲۱ هزار و ۴۹۶ خدمت در سامانه‌های پلیس۱۰+ انجام شده است، افزود: در حوزه فضای مجازی نیز مهمترین جرائم نشر اکاذیب با ۳۶ درصد، مزاحمت با ۱۵درصد، برداشت غیر مجاز از حسابهای بانکی با ۱۸ درصد است./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.