⚫زهرا حقیقی /به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل ابراز _ رئیس پارک علم و فناوری گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گیلان فضای کاربردی پارک و علم و فناوری کافی نیست،گفت: فضای فعلی کاربردی سازمان پارک علم و فناوری ۲۳ هزار مترمربع است که این فضا برای استان گیلان کافی نیست.

مجید متقی طلب با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری از سال ۸۲ فعالیت خودش را آغاز کرده است، گفت: امروز شبکه حمایتی پارک علم و فناوری گیلان بسیار توسعه و گسترش یافته است و کسی نمی‌تواند ادعا کند، که برای اجرای طرحش بستری وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طی این سالها فضای کاربردی پارک از ۶۰۰ متر به ۲۳ هزار مترمربع افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۳۵ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح‌ها مصوب شده است.

دکتر متقی طلب با بیان اینکه هزار و ۴۳۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می‌کنند، افزود: میانگین شرکت‌های دانش بنیان در کشور ۴۲ است اما در گیلان ۵۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری فعالیت دارند که از نرم کشوری بالاتر هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان آمار شرکت های فناور در گیلان را ۳۱۲ شرکت بیان کرد و گفت: ۷ درصد شرکت های دانش بنیان کشور در گیلان مستقر است.

وی به میزان صادرات شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: میزان صادرات این شرکت‌های در کشور ۲۱۴ میلیون دلار است و گیلان برای سال ۹۶ شاهد صادرات بیش از ۹۰۰ هزار دلاری بوده ایم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان به تاثیر حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: با حمایت مالی ۶ میلیاردی سازمان پارک علم وفناوری، در این شرکتها ۱۶۵ میلیارد گردش مالی انجام شده است.

متقی طلب در ادامه با بیان اینکه در حوزه کشاوری ۶۰ پروژه کارگاهی برای توسعه اقتصاد روستا آماده شده است، از پیشنهاد ایجاد دهکده استارتاپی در منطقه فشتام خبر داد و گفت:ما خواستار ایجاد این دهکده در منطقه فشتام هستیم، که امیدواریم با تعامل و همکاری همه دستگاههای اجرایی بتوانیم این دهکده را به عنوان اولین دهکده استارتاپی استان در سطح کشور اجرایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *