◀به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گيل ابراز _محمدباقر نوبخت غروب جمعه درمراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و فنی صدا و سیمای مرکز گیلان در رشت ، اظهار کرد: بعداز قانون اساسی، سند چشم انداز ۱۴۰۴ بالاترین سند در کشور بوده که رکن اصلی آن توسعه است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تحقق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، گفت: ایران در سال ۱۴۰۴ کشوری توسعه یافته و در جایگاه‌های نخست علمی، اقتصادی و فناوری جهان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه مسئولیت  خود در سازمان برنامه و بودجه را راهبری و رصد توسعه کشور دانست و افزود: امروزه مهم ترین و راهبردی ترین هدف کشور توسعه یافتگی است.

نوبخت با اشاره به پروژه های عمرانی شهر رشت، خاطرنشان کرد: احداث تونل های مجزا در مسیر قزوین – رشت عبور و مرور مردم را تسهیل کرده است انتظار می رود به زودی این پروژه نیز به بهره برداری برسد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال آینده یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود، تصریح کرد: فرهنگ یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های توسعه کشور بوده و در بین ابعاد مختلف توسعه نقش دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ایران در جایگاه ۱۸ جهان از نظر اقتصادی قرار دارد، گفت: اگر ایران به جایگاه هشتم جهان هم برسیم خود را کشور توسعه یافته ای نمی دانیم.

به گفته این مسئول خودمان را کشوری توسعه یافته نمی دانیم زیرا اگر در مسیر حرکت به‌سمت توسعه به مسئله فرهنگ توجه نکنیم نمی‌توانیم  ایران را کشوری توسعه یافته بدانیم.

وی عملکرد رسانه ملی را مثبت ارزیابی کرد و گفت : به‌دلیل تخصیص بودجه به ارگان‌های مختلف به ناچار مجبوریم با توجه به اولویت‌بندی ها اعتبارات را تخصیص دهیم.

نوبخت با بیان اینکه دولت هرچه در توانش باشد در راستای حمایت از امور فرهنگی صدا و سیما انجام می‌دهد، یادآورشد: امروز دشمن در تلاش است تا مردم را از رسانه ملی جدا کند، به همین لحاظ ما باید با فرهنگ سازی و تقویت جذابیت های رسانه ملی مانع تحقق افکار شوم دشمن برای کشور شویم./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *