کد خبر : 29936
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۹

اخبار تامین اجتماعی گیلان ؛

پرداخت ماهانه ۲۰ میلیارد تومان تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی اسالم

پرداخت ماهانه ۲۰ میلیارد تومان تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی اسالم
پرداخت ماهانه 20 میلیارد تومان تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی اسالم؛

تامین اجتماعی اسالم با تحت پوشش داشتن افزون بر شش هزار بیمه شده اصلی و نزدیک به دو هزار نفر مستمری بگیر ماهانه بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تعهدات بیمه ای به مشمولین پرداخت می نماید.

به گزارش گیل ابراز و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، نسرین بیرامی رئیس تامین اجتماعی اسالم در آستانه هفته تامین اجتماعی با ارائه گزارشی ، از تحت پوشش بودن حدود بیست هزار نفر از جمعیت منطقه ( با احتساب افراد تبعی ) توسط این شعبه خبر داد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۱۶۰ نفر بازنشسته ، ۹۴ نفر ازکارافتاده و ۷۰۰ نفر بازمانده مستمری بگیران تحت پوشش این شعبه را تشکیل میدهند به رشد ۲/۵ درصدی این گروه از مشمولین در سال گذشته اشاره نموده و افزود : در سه ماهه سپری شده از سال ۱۴۰۳ حدود ۵۰ میلیارد تومان مستمری در قالب تعهدات بلندمدت به این بخش از مخاطبین پرداخت شده است .

رئیس تامین اجتماعی اسالم در بخش دیگری از این گزارش ، با تاکید بر اینکه ۴۵ درصد بیمه شدگان اصلی تحت پوشش را بیمه شدگان اجباری یعنی مشمولین قانون کار تشکیل میدهند اظهار داشت : این تعداد ۲۸۰۰ نفر از شش هزار بیمه شده اصلی شعبه را دربرمیگیرد .

نسرین بیرامی با تاکید بر اینکه در سالهای اخیر و به دنبال اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی بسیاری از زنان خانه دار و صاحبان حرف و مشاغل آزاد به جرگه بیمه شدگان این شعبه پیوسته اند از ملحق شدن افزون بر ۱۵۰ نفر از شهروندان منطقه در سه ماهه اول سالجاری به افراد تحت پوشش در قالب این طرح خبر داده و اذعان داشت : درحال حاضر حدود ۱۳۰۰ نفر بیمه شده حرف و مشاغل آزاد و زیرگروههای مربوطه آن در این شعبه تحت پوشش هستند .

وی با تاکید بر اینکه بالغ بر ۹۰۰ کارگاه و واحد تولیدی ، صنعتی و صنفی مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی در حوزه عمل این شعبه قرار دارد افزود : بیش از ۷۳۰ کارگاه دارای بیمه شده و لیست حق بیمه جاری میباشد .

خاطر نشان میسازد بیش از ۱۴۰۰ راننده ، کارگر ساختمانی و بافنده از دیگر بیمه شدگان اصلی تحت پوشش در این شعبه هستند .

شایان ذکر است تامین اجتماعی اسالم در زمره شعب تیپ چهار کشور و از واحدهای تابعه قدیمی استان با بیش از نیم قرن سابقه ( تاسیس سال ۱۳۴۸ ) به واسطه وجود فعالیت شرکت چوب اسالم و پالت سازی های منطقه می باشد .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.