کد خبر : 28963
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان؛

پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان گروههای مختلف بر اساس دستمزد سال جدید میسر می باشد

پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان گروههای مختلف بر اساس دستمزد سال جدید میسر می باشد
پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان گروههای مختلف بر اساس دستمزد سال جدید میسر می باشد؛

با اعمال آخرین تغییرات دستمزدی سال جدید ، تمامی بیمه شدگان اختیاری ، مشاغل آزاد ، زنان خانه دار ، رانندگان و کارگران ساختمانی و … میتوانند نسبت به پرداخت حق بیمه های خود در سالجاری اقدام نمایند.

گیل اِبراز _به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، کیوان مرتضوی با بیان اینکه با ابلاغ حداقل دستمزد سال و مصوبات شورایعالی کار و تعیین ضرایب و مبالغ دستمزدی مشمول کسر حق بیمه سال جدید ، تغییرات مربوطه به صورت نرم افزاری در تمامی سامانه های سازمانی در کوتاهترین زمان ممکن فراهم گردید افزود : از نخستین روزهای فروردین ماه امکان دریافت فیش و پرداخت حق بیمه برای گروههای مشاغل آزاد ، اختیاری ، زنان خانه دار ، دانشجویان ، رانندگان و کارگران ساختمانی با دستمزد جدید و اعمال تغییرات مهیا شده است .

وی همچنین اذعان داشت : بیمه شدگانی که به دلایلی همچون تغییر نرخ سرانه درمان در اواسط سال مبالغی را بابت این موضوع بدهکار میباشند در ابتدای امر باید نسبت به اخذ گردش حساب جداگانه و پس از آن دریافت فیش فروردین و سایر ماهها اقدام نمایند .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خاطر نشان ساخت بیمه شدگان گروههای مشاغل آزاد که با بیش از ۱۲۳ هزار نفر بزرگترین جامعه را در این بین دارا هستند برای پرداخت حق بیمه هر ماه حداکثر تا دوماه پس از آن فرصت دارند ولی افرادی که برخورداری از درمان را نیز در قرارداد خود برگزیده اند باید جهت جلوگیری از اختلال در استحقاق مربوطه به شکل ماهانه پرداخت حق بیمه را انجام دهند .

شایان ذکر است حداقل دستمزد روزانه سال ۱۴۰۳ معادل ۲ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۷۲۸ ریال بوده و مبالغ جدید فیش های حق بیمه در بیمه های رانندگان ، کارگران ساختمانی و اختیاری با اعمال ضرایب مربوطه بر مبنای آن محاسبه خواهد شد .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.