کد خبر : 25057
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱

دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت؛

حق العمل كاران مستقر در ميادين ميوه و تره بار رشت پيشگام در ارائه اظهارنامه های مالياتی

حق العمل كاران مستقر در ميادين ميوه و تره بار رشت پيشگام در ارائه اظهارنامه های مالياتی
دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت گفت: حق العمل كاران مستقر در ميادين ميوه و تره بار رشت پيشگام در ارائه اظهارنامه هاي مالياتي و رعايت قانون مالياتي هستند ؛

دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت گفت: حق العمل كاران مستقر در ميادين ميوه و تره بار رشت پيشگام در ارائه اظهارنامه هاي مالياتي و رعايت قانون مالياتي هستند

گیل ابراز_ ايوب ياقوتي در گفتگو با خبرنگار ما گفت: حق العمل كاران مستقر در ميادين ميوه به ويژه ميدان هاي بار آزادي و وليعصر رشت نقش بسيار مهمي در اقتصاد و تامين نيازهاي مردم ايفا ميكنند كه در ساعات مختلف شبانه روز درحال تلاش هستند.

وي با اشاره به مهلت قانوني اعلام شده براي تقديم اظهارنامه هاي مالياتي ، از بارفروشان مستقر در ميادين ميوه وتربار آزادي و وليعصر خواست تا هرچه سريعتر نسبت به اين امر اقدام كرده و موضوع را به روزهاي پاياني موكول نكنند.

دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت همچنين تاكيد كرد: موديان تلاش كنند در تنظيم اظهارنامه هاي مالياتي دقت لازم را داشته باشند تا مشمول جرايم مالياتي نشوند.

وي ادامه داد : در صورتيكه درآمد يكساله ۱۴۰۱ مودي۲۰۰ ميليون ريال و مشاركت از مبلغ ۱۵۰ميليون ريال فراتر نباشدنسبت به تكميل فرم تبصره ماده ۱۰۰قانون ماليات هاي مستقيم اقدام نمايند.
ياغوتي در ادامه به تكاليف مقرر در قانون پايانه هاي فروشگاهي و موديان اشاره كرد و افزود: اشخاص حقيقي گروه يك و دو به موجب اين فراخوان سازمان امور مالياتي از تاريخ اول تيرماه تا ابتداي مهر۱۴۰۲ موظف به رعايت كليه تكاليف قانون فروشگاهي و سامانه موديان هستند.
دبیر اتحادیه میوه و تره بار رشت همچنين به اقدامات صورت گرفته براي حقوق مالياتي اين صنف اشاره كرد و گفت: جلسات متعددي توسط هيات امنا ميادين بار با مديركل امورمالياتي استان در جهت رعايت حق و حقوق قانوني مشاغل فعال در اين ميادين برگزار شده است و اين عزيزان خواستار پرداخت ماليات متناسب با شغل خود هستند.

ايوب ياغوتي با بيان اينكه خدمت به مردم عبادات است ، گفت: برخود وظيفه ميدانم اين مسئوليتي كه به من محول شده در جهت پيگيري مسائل و مشكلات عزيزان بارفروش از هيچ اقدامي دريغ نكنم و همه تلاشم براي خدمت بيشتر از اين عزيزان خواهم داشت.

وي افزود: از زحمات آقاي عباسي استاندار،معاون اقتصادي استاندار آقاي اسحاقي و نيز آقاي پور حيدري مديركل صمت استان براي حمايت از اقشار زحمت كش به ويژه بازفروشان كه در جهت تامين نيازهاي اساسي مردم تلاش ميكنند تقديرو تشكر دارم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.