کد خبر : 24974
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰

با حضور اعضای شوراي اسلامي و شهردار رشت در همایش یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر حشمت طالقانی؛

انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی ما بین رشت و طالقان

انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی ما بین رشت و طالقان
همزمان با یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر ابراهیم حشمت از یاران سردار بزرگ نهضت جنگل شهید میرزا کوچک خان جنگلی ،تفاهم نامه خواهر خواندگی ما بین رشت و طالقان منعقد شد؛

همزمان با یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر ابراهیم حشمت از یاران سردار بزرگ نهضت جنگل شهید میرزا کوچک خان جنگلی ،تفاهم نامه خواهر خواندگی ما بین رشت و طالقان منعقد شد.

مردم گیلان شخصیت و یاد دکتر حشمت را احیا کردند

گیل ابراز _ علی مهدوی فرماندار طالقان در همایش یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر حشمت از یاران سردار شهید میرزا کوچک جنگلی با قدردانی از حضور اعضای شوراي اسلامي و شهردار رشت در این برنامه اظهار کرد: از مردم گیلان به واسطه اینکه شخصیت و یاد دکتر حشمت را زودتر از مردم طالقان احیا و زنده نگه داشتند تشکر می کنم.

نهضت جنگل در برابر استکبار قد علم کرد

رئیس شورای اسلامي شهر رشت نیز در حاشیه این همایش با ادای احترام به شخصیت والای شهید میرزا کوچک جنگلی و دکتر ابراهیم حشمت اظهار کرد: ابعاد مختلف نهضت جنگل آنچنان وسیع است که برای ارائه آن به روزها و ماه‌ها زمان نیاز است.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه نهضت جنگل در دوران خفقان آن روزهای حاکم بر کشور در مقابل استکبار حاکم قد علم کرد افزود: باید با تلاشی گسترده ، عظمت نهضت جنگل و در راس آن شخصیت های بزرگی همچون سردار ملی آن، شهید استکبار ستیز میرزا کوچک خان جنگلی و دکتر حشمت را به دنیا معرفی کرد.

اعضای شورای رشت یاد و خاطره شهید میرزا کوچک و دکتر حشمت را زنده نگه داشتند

رئیس شورای اسلامي شهر تهران نیز در همایش یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر ابراهیم حشمت از یاران نزدیک سردار بزرگ نهضت جنگل شهید میرزا کوچک جنگلی در شهر طالقان با گرامیداشت یاد و خاطره سوم خرداد مصادف با سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: وقایع خاصی تاریخ هر کشوری را شکل داده اند و سوم خرداد مصادف با سالروز آزاد سازی خرمشهر یکی از این وقایع بزرگ و پُر افتخار است.

مهدی چمران با بیان اینکه ملتی که تاریخ و هویت نداشته باشند پایدار نخواهند ماند افزود: برخی از کشورها به دنبال تاریخ سازی برای خودشان هستند.

وی با تاکید به اینکه مردان بزرگی همچون میرزا کوچک خان و ابراهیم حشمت برای آزادی ملت بپا خواستند بیان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی نیز در همین راستا بود و البته بسیار در سطح وسیع تر انجام شد و امروزه انقلاب اسلامی ايران به قدرتی غیر قابل انکار تبدیل شده است.

چمران با قدردانی از اعضای شورای شهر رشت تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت با تلاش ها و پیگیری هایی که انجام دادند یاد و خاطره شهید میرزا کوچک جنگلی و شهید ابراهیم حشمت را گرامی و زنده نگاه داشتند.

در این همايش امضای تفاهم نامه آئین خواهر خواندگی ما بین شهر رشت و شهر طالقان انجام شد.

جمعی از شعرای گیلانی که از سوی شهر طالقان به منظور شرکت در همایش دعوت شده بودند در وصف نهضت جنگل، سردار شهید میرزا کوچک جنگلی و دکتر ابراهیم حشمت اشعار خود را تقدیم کردند و همچنین گروه موسیقی سنتی گیلانی نیز به اجرای برنامه پرداخت.

رونمایی از کتاب نویسنده گیلانی در همایش دکتر حشمت

کتاب فریدون شایسته از نویسندگان بنام گیلان زمین نیز با عنوان زندگی نامه دکتر ابراهیم حشمت و دکتر فرهاد لاهیجی با موضوع نهضت جنگل در طالقان رونمایی شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.