کد خبر : 25132
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰:۴۱

مدیرکل صمت گیلان:؛

اخذ وجه غیر از چارچوب قانونی از اصناف و کسبه تخلف محسوب می شود

اخذ وجه غیر از چارچوب قانونی از اصناف و کسبه تخلف محسوب می شود
مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: دریافت هرگونه وجهی غیر از چارچوب قوانین به هر دلیلی، تخلف آشکار است و به شدت با آن برخورد می گردد؛

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: دریافت هرگونه وجهی غیر از چارچوب قوانین به هر دلیلی، تخلف آشکار است و به شدت با آن برخورد می گردد.

گیل ابراز _ به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری از وصول برخی گزارشات پراکنده مبنی بر وصولی های نامتعارف اتحادیه ها و اتاق های اصناف از متقاضیان پروانه کسب، اظهار داشت: چنانچه گزارشات مستند نشود مصداق کامل فساد و جرم تلقی می‌شود و به شدت و محکم با متخلفین برخورد می گردد.

وی میزان پرداخت وجه صدور پروانه کسب حسب قانون نظام صنفی کشور کاملاً شفاف است و اصلاً سلیقه ای نیست تصریح کرد: کلیه مبالغ قانونی حسب تعرفه درج شده در “درگاه ملی مجوزها” پرداخت میشود و خارج از قاعده قانونی و مصوبات کمیسیون نظارت اخذ هیچ مبلغی توسط اتحادیه ها در هنگام فرآیند صدور پروانه مرجع و ملاک قانونی ندارد.

دکتر پور حیدری تأکید کرد: متقاضیان دریافت پروانه کسب چنانچه با درخواست وجود و مبالغ زیادی در مراجعه به اتحادیه مواجه شده‌اند لازم است به صورت مستند گزارش آن را به دبیرخانه کمیسیون نظارت بر امور صنفی مستقل در این اداره‌کل ارائه نمایند تا در صورت وجود مفسده احتمالی با مسئولین و مسببین تخلف با جدیت کامل برخورد قانونی صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان ضمن هشدار موضوع به روسای ادارات صمت شهرستانهای گیلان اظهار داشت: روسای کمیسیون‌های نظارت شهرستان در صورت مشاهده و وصول گزارش تخلفات مالی اتحادیه های تحت پوشش؛ ضمن رسیدگی فوری و تشکیل پرونده برای متخلفین، سریعاً بدون اغماض نسبت به عزل رئیس اتحادیه متخلف و سایر عوامل اقدام نمایند تا بازدارندگی لازم در کلیه سطوح خدمات صنفی حاصل گردد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.