وزیر بهداشت در تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پوشش بیش از ۹۳ درصدی واکسیناسیون عمومی کرونا بی نظیر است.

گیل ابراز _ بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در همایش “رهاورد ملی خدمت؛ ۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دُز تزریق سلامت” که در مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار شد، از دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای اجرای موفق سند ملی واکسیناسیون کرونا و پوشش بیش از ۹۳ درصدی واکسیناسیون عمومی در این استان تقدیر کرد.

او با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا در کشور اظهار داشت: امروز توانستیم به آمار ۸۵ درصدی تزریق تک دُز برسیم و در برخی استان‌ها ۹۲ و ۹۳ درصد مردم تک دُز واکسیناسیون شدند که در دنیا بی نظیر است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسیناسیون، یکی از مراحل مهم در مقابله با کرونا است، اما کافی نیست، تصریح کرد: ویروس کرونا همچنان در دنیا وجود دارد و فقط مربوط به کشور ما نیست و باید عادت کنیم مراقبت‌های لازم را در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ انجام دهیم.

گیلان از نخستین استان‌هایی در کشور بود که در سال ۱۳۹۸ درگیر ویروس کرونا شد و مبتلایان و جانباختگان بسیاری به همراه داشت.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان همزمان با سراسر کشور بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا اقدام به واکسینه کردن گروه‌های هدف در فاز‌های تعیین شده کرد و با استقبال مردم برای ایمن سازی مواجه شد.

طبق گزارش منتشره از سوی وزارت بهداشت، در حال حاضر استان گیلان با بیش از ۹۳ درصد نوبت اول در کل جمعیت رتبه نخست پوشش واکسیناسیون علیه کرونا در کشور را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.