یادداشت _ احمد ممتازی ،مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان

احمد ممتازی مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان در خصوص تغییر نام تابلو آموزشگاه دکتر خزائلی در تهران واکنش نشان داد و طی متنی اعتراض تشکل های نابینان گیلان را در این زمینه مطرح کرد.

گیل ابراز _ دکتر خزائلی بعنوان یک نابغه در مجامع فرهنگی و اجتماعی مطرح بوده است . ایشان با وجود محدودیت بینایی توانسته بود در عرصه های مختلف بیش از افراد بینا حضور چشمگیر داشته باشد . شرحی بر کتب ادبی و آثار بجا مانده از وی نشان از نابغه بودن این استاد فرهیخته دارد . وی بنیانگذار مدرسه خزائلی است که ابتدا برای آموزش نابینایان بزرگسال تاسیس شده بود و منشاء خدمات بسیاری برای نابینایان و کم بینایان بوده است.

اخیراً باخبر شدیم که خیّری با مقداری مشارکت در بازسازی این مدرسه در قرارداد فی مابین قید کرده است که تابلوی مدرسه که به نام دکتر خزائلی در تهران است تغییر پیدا کند،که این مسئله مورد اعتراض شدید تشکلهای نابینایی و سایر فعالان این حوزه واقع شده است . شاید به نظر خیلی ها این تغییر نام چندان مطرح نباشد اما کسانی که از ماهییت این نامگذاری باخبرند ، مطلع هستند که این انسان فرهیخته چه تاثیر مثبتی در روحیه و پیشرفت نابینایان و کم بینایان کشور داشته و دارد.

از اینرو ما از عموم فرهیختگان این مرز و بوم انتظار داریم ضمن احترام به نام نیک این عزیزان و نامگذاری هر چه بیشتر اماکن و مناسبتها به نام این عزیزان در مقابل عملکردهایی از این دست واکنش نشان داده و مانع از چنین برخوردهایی در سطح منطقه ای و ملی شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *