رشت_گیل ابراز _ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران جوان از افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق درگیلان خبر داد.

محمد اسماعیل هنرمند، ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم گیلانی به جهت بروز خاموشی های ناخواسته اظهار داشت : مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته قریب به ۲۰ درصد در استان گیلان افزایش یافت و این افزایش مصرف برق در کل کشور موجب بروز خاموشی های ناخواسته سراسری شده است.

وی گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۸ و در شب ۲۰ الی ۲۴ می باشد و مشترکین می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر رو ۲۵ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره کرد و افزود: در این پویش نیاز است مردم شریف استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر به مدت ۱۵ دقیقه کولرهای خودرا در خانه یا محل کار خاموش کنند و با این کار ۲۰درصد مصرف برق کاهش پیدا می کند.

هنرمند در پایان از کاهش ذخیره آب پشت سدها و کمبود تولید در نیروگاههای برقابی ، گرمای زودهنگام ، استخراج رمزارزهای غیر مجاز بعنوان دلایل افزایش مصرف برق در کل کشور یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *