از ابتدای دولت یازدهم در سال ۹۲ تاکنون، یک هزار و ۲۳ روستا در گیلان بهره مند از گاز طبیعی شده اند و درصد بهره مندی گاز خانوارهای روستایی گیلان از ۶۱ درصد به ۹۶ درصد افزایش یافته است.

گیل ابراز : حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سالیان گذشته برای گازرسانی به مناطق مختلف استان، گفت: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید یک هزار و ۵۷ روستا بهره مند از گاز طبیعی بود و درصد برخورداری گاز روستایی استان بر روی ۶۱ درصد قرار داشت ولی هم اکنون روستاهای گازدار گیلان ۲ هزار و ۸۰ روستا و درصد بهره مندی گاز روستایی گیلان به ۹۶ درصد رسیده است.

وی همچنین درخصوص وضعیت گازرسانی به شهرهای گیلان اظهار داشت: با شروع به کار دولت تدبیر و امید، عملیات گازرسانی به ۴ شهر کوهستانی جیرنده، بره سر، دیلمان و ماکلوان با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار اجرا و پروژه های گازرسانی به شهرهای گیلان با مجموع ۵۱ شهر برخوردار از گاز به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: مجموع اعتبارات هزینه شده برای گازدار شدن ۴ شهر و یک هزار و ۲۳ روستا در دولت های یازدهم و دوازدهم همگی از محل اعتبارات بند «ق» بوده است.

حسین اکبر با بیان اینکه در ۸ سال گذشته بیش از ۲۱۳ هزار انشعاب گاز در سراسر استان نصب شده است گفت: با تحقق این مهم ۴۵۷ هزار متقاضی، برخوردار از گاز طبیعی شدند و مجموع مشترکین گاز در استان به یک میلیون و ۱۴۸ هزار عدد رسیده است.

وی همچنین از اجرای بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه گاز از سال ۹۲ تاکنون در استان خبر داد و گفت: با اجرای این عملیات عظیم، مجموع طول شبکه گازدار استان به ۲۱ هزار و ۴۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه نقش گاز را در رونق تولید و توسعه استان بی بدیل دانست و گفت: در سال ۹۲ تعداد ۲ هزار و ۱۲۱ صنعت در گیلان بهره مند از گاز بودند که این تعداد با جهشی ۱۷۲ درصدی در طی ۸ سال، به ۵ هزار و ۷۸۴ واحد صنعتی رسیده است.

حسین اکبر در خاتمه گازرسانی گسترده به اقصی نقاط استان را ماحصل تلاش های یکایک پرسنل تلاشگر شرکت گاز از ابتدای تاسیس شرکت تاکنون دانست و بر گازرسانی به مناطق باقیمانده برطبق برنامه زمانبندی تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *