به مناسبت روز جهانی صنایع دستی انجام شد؛
بازدید شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت

شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت بازدید کرد.

گیل ابراز: سید محمد احمدی ظهر پنجشنبه (۲۰ خرداد) به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت بازدید به عمل آورد.

شهردار رشت در این بازید به نقش و اهمیت هنر صنایع دستی تاکید کرد و ابراز داشت: شهرداری رشت در حد توان و امکانات خود از هنرمندان حوزه صنایع دستی حمایت می‌کند.

احمدی صنایع دستی هر منطقه‌ای را نشان‌دهنده قدمت و جایگاه تاریخی آن دانست و با بیان اینکه باید از هنرمندان این حوزه حمایت‌های ویژه‌تری بشود اضافه کرد: در حال حاضر بزرگترین منبع تولید ناخالص ملی در کشور‌های دیگر از مسیر گردشگری تامین می‌شود.

شهردار رشت یکی از راه‌های رونق گردشگری را توجه به صنایع دستی دانست و گفت: اهمیت، نقش و جایگاه هنر صنایع دستی به عنوان میراثی ماندگار از طرفی ترویج، معرفی و آموزش آن به نسل آینده باید بیشتر از این‌ها مورد توجه متولیان ذیربط قرار گیرد.

وی در پایان تقویت مناسبات و همکاری‌های دوجانبه شهرداری و اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: ثبت ملی هنرهای فاخر صنایع‌دستی که به نوعی مختص شهر رشت هستند در حفظ این آثار بسیار اثرگذار است.

گفتنی است شهرداری رشت دو خانه کارآفرینی دارد که منجر به اشتغال‌زایی بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *