۴۷۳ بیمار کرونایی اکنون در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که این تعداد نسبت به روزهای گذشته افزایش داشته است.

گیل ابراز: پیک چهارم کرونا همچنان در گیلان در حال تاخت و تاز بوده و سهل‌انگاری و عادی‌انگاری هم‌استانیان می‌تواند شرایط وخیم‌تری را برای همه ایجاد کند.

اکنون ۱۴ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی و ۳ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند که این نشان از ناپایداری و شکننده بودن وضعیت استان استان دارد.

با اجرای فاز نخست واکسیناسیون کرونا اکنون فاز دوم واکسیناسیون در گیلان در حال اجرا بوده و در این مرحله سالمندان بالای ۸۰ سال، جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی واکسینه می‌شوند.

یکی از مشکلاتی که در اجرای واکسیناسیون افراد در گیلان وجود دارد ازدحام جمعیت است که خود سبب انتقال زنجیره کرونا و بازگشت وضعیت استان به شرایط وخیم گذشته می‌شود.

استان گیلان در ماه‌های پایانی سال گذشته تعداد بستری‌شدگان حدود ۲۰۰ نفر و همچنین در فروردین امسال آمار بستری‌شدگان بیش از هزار نفر را در پرونده کرونایی خود ثبت کرده است.

این امر حاکی از آن است که تنها کمی توجه و خودداری از سهل‌انگاری و عادی‌انگاری توسط خودمان می‌تواند سهم بسیار بزرگی در کاهش آمار بستری‌شدگان و مبتلایان به کرونا در استان گیلان داشته باشد.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر ۴۷۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند؛ ۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۸۹ نفر نیز بدحال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *