سیدعلی آقازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در رشت با اشاره به نگرانی کشاورزان به دلیل کمبود بارش‌های امسال به ویژه در مناطق بالادستی، اظهار کرد: مسئله نگرانی از کمبود آب در کشاورزی مطرح شده که برای جلوگیری از آسیب به کشاورزی، یکسری تمهیدات لازم فراهم و ظرفیت‌های لازم را مسئولین مربوطه در دستور کار قرار دادند.

وی با تاکید بر لزوم توجه مسئولین مربوطه به پیش‌بینی برای تجهیزات موتور آلات، منابع آبی و برنامه‌ریزی برای توزیع آب زراعی گفت: نهاده‌های کشاورزی یکی دیگر از نگرانی های کشاورزان بوده که روند افزایشی آن مشکلاتی را برای آنان  فراهم کرده است.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه نمایندگان برای پیگیری مستمر مطالبه مردم و کشاورزان به ویژه در فصل زراعی، افزود: همه تلاش خود را به کار می بندیم تا مسئولین مربوطه ساز و کار اجرایی لازم را فراهم کنند تا کشاورزی آسیب ندیده و کشاورزان با آسودگی خاطر کارخود را پیش ببرند.

آقازاده با اشاره به اینکه به دلیل معاشرت بیشتر با مردم نسبت به مسئولین امر، در جریان مشکلات کشاورزی قرار گرفته و به مسئولین مربوطه رفع معضلات کشاورزان را متذکر می‌شوم‌ گفت: به مسئولین ملی و استانی تذکر می دهم، دقت لازم را در مدیریت منابع آبی و برنامه‌ریزی لازم برای کشاورزی داشته باشند تا خاطر کشاورزان بیش از این آزرده نشود.

وی با تاکید بر لزوم پشتیبانی موثر مسئولان ملی در فراهم کردن تجهیزات و مدیریت منابع آبی و حمایت از مسئولان استانی، بیان کرد: تامین نهاده های کشاورزی، صنایع تبدیلی، رفع موانع بازرگانی و صادرات و تولید محصولاتی مانند برنج، چای و مرکبات مورد توجه نمایندگان گیلان قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *