اکبری‌پور با بیان اینکه گشت‌های یگان حفاظت محیط زیست گیلان در ایام نوروز تشدید می‌شود گفت: مردم و طبیعت دوستان می‌توانند تخلفات زیست محیطی را با شمار تلفن ۱۵۴۰ گزارش کنند

گیل ابراز: «ساسان اکبری‌پور» با تاکید بر اینکه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان در ایام نوروز در آماده‌باش کامل قرار دارند اظهار داشت: گشت‌های یگان حفاظت محیط زیست گیلان در ایام نوروز تشدید می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تاکید بر اینکه هرگونه نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی و تخریب طبیعت و محیط‌زیست از حیث قوانین و ضوابط تخلف است و پیگیری می‌شود یادآور شد: شکار غیرقانونی، زنده‌گیری حیات وحش، ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و برداشت‌های غیرمجاز شن و ماسه تخلف محسوب می‌شود.

اکبری‌پور یکی از دلایل تشدید گشت‌های حفاظتی محیط زیست را در ایام نوروز جلوگیری از تخلفات اشاره شده خواند و اضافه کرد: در راستای همین موضوع کلیه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان و پاسگاه‌های ۱۹گانه محیط بانی از روز ۲۸ اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی در آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی مشارکت و همکاری مردم برای حفاظت از طبیعت و صیانت از محیط‌زیست را بسیار اثربخش دانست و ابراز داشت: همه ساله و همزمان با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی اقدامات ویژه‌ای از سوی یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان برای نظارت و پایش‌های مستمر در مناطق تحت مدیریت استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

اکبری‌پور با اشاره به این نکته که در ایام نوروز بسترها برای بروز جرایمی مانند زمین‌خواری و تصرف غیرمجاز در مناطق ملی وجود دارد افزود: برخی در این روزها اقدام به کاشت درخت و یا دیوارکشی در زمین‌هایی بیرون از املاک خود می‌کنند؛ اما با نظارت و پایشی که یگان حفاظت محیط زیست دارد، در مناطقی که تحت حفاظت است از طریق تعامل با دستگاه‌های اجرایی و استفاده از اطلاعات مردمی، جلوی این تخلفات گرفته می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در پایان مشارکت همه مردم برای نگهداری از داشته‌های طبیعی و موهبت‌های خدادادی را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه مردم تخلفات را به شماره ۱۵۴۰ گزارش دهند خاطرنشان کرد: پناهگاه حیات‌وحش امیرکلایه، تالاب بین‌المللی انزلی و پارک ملی بوجاق کیاشهر از جمله مناطقی در استان گیلان محسوب می‌شود که میزبان پرندگان مهاجر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *