فرماندار رشت با ستایش از سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی در راستای رشد دو برابری تولید کمک فنر خودرو در شرکت فرآوری و ساخت، اظهار داشت: عملکرد دو واحد تولیدی “فرآوری و ساخت” و “پایاکلاچ”، نمونه بارزی از تحقق شعار جهش تولید در کشور است.

گیل ابراز: علی فتح اللهی با حضور در واحدهای تولیدی “فرآوری و ساخت” و “پایاکلاچ” در شهر صنعتی رشت از بخش های مختلف این واحدها و روند اجرای فاز جدید شرکت فراوری و ساخت، بازدید کرد.

فرماندار رشت در حاشیه این بازدید و در گفتگو با مدیران این مجموعه با ستایش از فعالیت بسیار خوب و روند رو به رشد این واحد تولیدی، گفت: عملکرد این دو شرکت تولید کننده قطعات خودرو در سال های اخیر نمونه بارزی از تحقق شعار جهش تولید است که می تواند الگویی برای سایر واحدهای تولیدی باشد.

مهندس فتح اللهی با اشاره به سرمایه گذاری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومانی جهت راه اندازی فاز جدید تولید کمک فنر خودرو، گفت: به یاری خداوند با راه اندازی آن، “شرکت فرآوری و ساخت” به بزرگترین تولید کننده کمک فنر در خاورمیانه تبدیل و برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه از تمام ظرفیت های موجود جهت کمک چنین واحد های تولیدی موفق بهره می گیریم، افزود: در همین راستا کارگروهی متشکل از ادارات ذیربط، جهت از میان برداشته شدن مشکلات پیش رو و تسریع در روند رو به رشد این کارخانه تشکیل می شود.

گفتنی است شرکت های فرآوری و ساخت و پایاکلاچ از شرکت های تابعه گروه تولید قطعات خودرویی عظام محسوب می شود که هم اکنون ۹۰ درصد قطعات خودرویی ایران خودرو و قریب به ۵۰ درصد از قطعات گروه خودرویی سایپا از قبیل دیسک صفحه کلاچ، کمک فنر و جعبه فرمان را تامین می کند. کسب نشان واحد تولیدی نمونه در چندین سال مختلف و صادرات قطعات خودرو به تولید کنندگان خارجی خودرو از جمله کشور روسیه، از دیگر افتخارات ارزشمند این دو واحد تولیدی نمونه محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.