معاون توابخشی بهزیستی گیلان با اشاره به وابستگی قصه با تاریخ، فرهنگ، ادیان و کتاب هر جامعه ای، گفت: توجه به قصه گویی زمینه ارتباط بین نسلی را فراهم می کند.

گیل ابراز: عابدین قاسمیان در مراسم تجلیل از برگزیدگان نخستین مسابقه مجازی قصه گویی شب چله با بیان اینکه زندگی انسان سراسر قصه بوده و قصه گویی از هر آموزش رسمی تأثیرگذارتر است، گفت: قصه هم وابستگی ویژه ای با تاریخ، فرهنگ و ادیان و کتاب و فیلم دارد که حائز اهمیت است.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با تاکید بر اینکه اجزای اصلی قصه‌ها را زبان بدن و محتوا تشکیل می‌دهد، اضافه کرد: ۵۳ مناسبت ملی و مذهبی شاد در کشور وجود دارد که می‌توان در غالب فرهنگ قصه گویی به ترویج سنت‌ها و باورها پرداخت.

قاسمیان با اشاره به اینکه در یک پروژه مطالعاتی سازمان بهزیستی اقدام به راه اندازی جشنواره‌های شادی در یک شهر شد که پیامد آن کاهش آمار خودکشی در آن نقطه شهری بود، گفت: شب یلدا یکی از این مناسبت‌های کهن است که دو قشر کودک و سالمند را به عنوان جامعه هدف بهزیستی کنار هم قرار می‌دهد.

وی در ادامه افزود: به وسیله برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند قصه گویی می‌توانیم زمینه ارتباط بین نسلی برقرار کنیم که در تربیت کودکانی شاد بسیار اثر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *