کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان به همراه ، یاور پیرعلایی مدیرکل امور روستایی و شوراهای گیلان ،زهرا یعقوب نژاد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و همچنین فرشته مومنی معاون صندوق کارآفرینی گیلان با حضور در سراوان از ظرفیت های اقتصادی و سرمایه گذاری این منطقه بازدید به عمل آوردند.

پایگاه خبری گیل اِبراز ،سارا حقیقی – اختصاصی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با تبریک و گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن بازدید از یک کارگاه تولید مصالح ساختمانی و مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در منطقه سراوان گفت:بازدید از واحدهای تولیدی و کارآفرینی با هدف حل موانع و مشکلات تولید و رونق اشتغال انجام می گیرد و مواردی که در بازدیدها توسط مدیران واحدهای تولیدی بیان می شود به جد پیگیری شده، تا تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

کیمیا تنهایی،همت مضاعف در کارآفرینی را لازمه مقابله با معضل بیکاری دانست و خاطرنشان کرد:حمایت از تولیدات داخلی موجب رونق بازار، فعال شدن هر چه بیشتر چرخه صنعت، افزایش خود کفایی وایجاد انگیزه در تولیدکنندگان و صنعتگران در ارائه کالا و خدمات بهتر به جامعه خواهد شد.

وی ضمن اشاره به پتانسیل های بخش سراوان افزود: رفع موانع موجود می‌تواند به پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنعت کمک کرده و زمینه را برای افزایش اشتغال و بهبود کسب‌وکار در این منطقه فراهم کند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای گیلان،در این بازدید ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب، برگزاری جشن های انقلاب و نیز افتتاح طرح های عمرانی است تا مردم در جریان اقدامات خدمتگزاران نظام قرار گیرند.

یاور پیرعلایی،با اشاره به اهمیت ظرفیت روستاها در فرآیند توسعه، گفت: توسعه روستایی همواره از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بوده و دولت از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نکرده است.

وی افزود: روستاهای استان گیلان دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری، کشاورزی و دامپروری هستند که با شناسایی این ظرفیت ها و بهره گرفتن از آنها می توان گام های اساسی در توسعه روستاها و بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی آنها برداشت.

در ادامه این بازدید،سهرابی فر یکی از کار آفرینان منطقه سراوان و مدیر مزرعه پرورش ماهی با ارائه گزارشی از وضعیت واحد‌های تولیدی خود و با بیان برخی مشکلات نظیر اخذ تسهیلات بانکی و چالش های دریافت خدمات زیر ساختی خواستار مساعدت مسئولان در این زمینه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *