معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انتقال ۳۳ مادر باردار از ۴۱ منطقه درگیر بارش برف اخیر به مناطق امن و پایین دست استان خبر داد.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: به دنبال پیش بینی هواشناسی، مبنی بر بارش برف در طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (اول و دوم بهمن ماه سال جاری)، ۳۳ تن از مادران باردار از ۴۱منطقه درگیر بارش برف اخیر، به مناطق امن و پایین دست گیلان منتقل شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شناسایی تعداد ۱۴۵ مادر باردار، تصریح کرد: از این تعداد، ۶۳ مادر ساکن مناطق کوهستانی استان بودند و ۳۳ تن (۵۳ درصد) از مادران باردار نیز توسط خانواده و با آموزش و هدایت سیستم بهداشتی موقتا” به مناطق امن از جمله بیمارستان یا منزل اقوام انتقال یافتند و در حال حاضر در محل سکونت خود، تحت کنترل پرسنل مراکز مربوطه می‌باشند.

حیدرزاده یادآور شد: همچنین از کل مادران باردار شناسایی شده، ۹ مادر باردار، مشکوک و مبتلا به بیماری کووید-۱۹ و یا در دوره نقاهت بیماری می‌باشند و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خاتمه یادآور شد: فضای اسکان بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل نیز که به همت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار راه اندازی شده بود نیز در این ایام، پذیرای این دسته از مادران باردار بود.

لازم به ذکر است: گروه هدف برنامه سلامت مادران در زمان بحران شامل دو گروه می‌باشد.

گروه؛ الف- تمام زنان باردار بالای ۳۵ هفته بارداری و گروه؛ ب- که شامل تمام زنان باردار و وضع حمل کرده است که طبق بسته خدمتی سلامت مادران (خدمات خارج بیمارستانی)، در معرض خطر و پر خطر تشخیص داده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *