روز رشت به پاسداشت و ارج نهادن به شهر تاریخی رشت گفته می‌شود. این روز برابر با ۱۲ دی ماه ،روزی که رشت در ۴۵۷ سال پیش به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی استان گیلان انتخاب گردید، است. مناسبت این نامگذاری ورود سلطان محمود نماینده شاه طهماسب صفوی در روز ۱۲ دی ۹۳۶ شمسی به رشت است.

گیل ابراز _ میدان شهرداری رشت از برجسته‌ترین نمادهای شهری رشت این روز در زمستان سال ۱۳۹۴ خورشیدی پس از هم‌اندیشی کارگروه تخصصی روز رشت با برگزاری نشست‌های مختلف با متخصصان و انتشار فراخوان عمومی، دریافت نظرات شهروندان و تهیه تقویم مشخص از تمامی مناسبت‌ها، نسبت به انتخاب روزی مناسب برای شهر رشت اقدام نمودند و سرانجام با بررسی‌های لازم ۱۲ دی ماه را به عنوان روز رشت در نظر گرفتند.

۱۲ دی ماه اینجا در مرکز خرید دیلمان رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی این گونه به بازدید کنندگان یادآوری شد : دکوری ساده و زیبا با ترکیبی از  ماکت یک خانه چوبی روستایی، گمج های ( نوعی ظرف سفالی) کوچک مملو از خورشت های خوشمزه گیلانی ، چراغ گرد سوز و سه فتیله ای ، رشته خشکار و آویزهایی از جنس بافت حصیر و تزیینات کوچک از میوه های این سرزمین. آنچه که جالب بود علاقمندی بازدید کنندگان این مرکز خرید به گرفتن عکس یادگاری با این تزیینات زیبا بود و قطعا رنگارنگ بودن این فضا جلوه ی خاصی به عکسها می بخشید.

 “مهران عشقی ” مدیر تیم تبلیغاتی مرکز خرید دیلمان رشت در گفتگویی در این خصوص اظهار داشت : به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ دی ماه روز رشت بر آن شدیم تا مراسم کوچکی مرتبط با شهر رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی در این مجموعه انجام دهیم تا سبب ایجاد حس خوب و انرژی مثبت در همشهریان و فضای مرکز خرید دیلمان شود .

عشقی با بیان اینکه پیش از شیوع بیماری کرونا مرکز خرید دیلمان برگزار کننده مراسم خوبی در زمینه های مختلف بوده است ،یادآور شد : یکی از حسن های این مرکز خرید برپایی مراسم های متنوع برای بازدید کنندگان و مشتریان مرکز خرید بود و حتی هنرمند فقید گیلانی مرحوم رضا نظری آخرین برنامه ی خود را در این مرکز اجرا کردند و انشاالله بتوانیم پیش از روز چهلم این هنرمند مراسم یادبودی برای ایشان با حضور هنرمندان و همکاران هنری این عزیز در مجموعه مرکز خرید دیلمان برگزار نماییم.

وی ادامه داد : به جهت تقارن روز رشت امسال با ایام جانسوز فاطمیه و همچنین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم روز رشت به صورت مختصر و در حد برپایی یک دکور ویژه از لوازم و خوراک های سنتی گیلان برپا شد که موجب استقبال همشهریان و بازدید کنندگان از مرکز خرید دیلمان قرار گرفت.

عشقی اضافه کرد : انشاالله در اعیاد و جشن های پیش رو مراسمی در این مجموعه برگزار خواهد شد .

وی در خصوص برپایی بازارچه های خیریه این مرکز نیز گفت : با چند موسسه خیریه در این زمینه گفتگو کرده ایم که در این مجموعه کانترهایی قرار داده شود و مجموعه حرکت های خیرخواهانه ای نیز برای بیماران نیازمند و افراد بی بضاعت داشته باشد.

وی افزود : امیدواریم که بتوانیم در سالهای آتی با از بین رفتن بیماری کرونا فضای بهتر و مراسم در خور و شایسته ی نام رشت برگزار کنیم.

گفتنی است مرکز خرید دیلمان واقع در بلوار دیلمان گلسار رشت دارای ۱۱۰ مغازه ،فود کورت ،کافی شاپ و همچنین هایپر مارکت و پارکینگ می باشد و یکی از خصوصیات خوب این مجموعه داشتن فضای سرپوشیده وسیع است که علاوه بر امکان رعایت فاصله اجتماعی می تواند محل تفریح ، تفرج و خرید خوبی  برای همشهریان این روزهای کرونایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *