معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بی توجهی به محدودیت سفر به گیلان می تواند بحران دوباره این خطه رقم بزند از مردم خواست : با توجه به وضعیت بیماری کووید ١٩ در گیلان از سفر به این استان پرهیز کنند.

گیل ابراز: دکتر آبتین حیدرزاده اظهار داشت: در عین اعمال محدودیت ها اگر افرادی به دلیل اضطرار به گیلان سفر کنند در بین خانواده های و غیره جابجا نشوند و جایی ثابت داشته تا زمانی که به شهر خود برگردند.

وی با اشاره به ورود مسافرانی به استان گیلان با توجه به تعطیلات پیش رو اضافه کرد: این مهم بخشی به ناآگاهی افراد درباره وضعیت بیماری کووید ١٩ در کشور و این استان برمی گردد که در صورت ادامه سفرها از نظر کرونا به شرایط و آمارهای قبل نوروز برمی گردیم که وضعیت بحرانی ، دشوار و بسیار ناراحت کننده ای خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: حتی اگر افراد پیش از آن هم به ویروس کرونا مبتلا شده باشند این احتمال وجود دارد که بار دوم هم مبتلا شوند، به این ترتیب با هیچ بهانه ای نمی توان گفت مسافرانی که به گیلان ورود می کنند عملا تأثیری بر بار بیماری نخواهند گذاشت.

دکتر حیدرزاده بیان داشت: ٢ موضوع و آمار باید مورد توجه مردم قرار گرفته و آگاهی یابند، اینکه ۵۰ درصد افراد مبتلا به ویروس کرونا می توانند بدون علامت باشند دیگر اینکه افراد زیر ۶۰ سال هم بیمار می شوند و حتی فوت می کنند.

هم اکنون افزون بر ۴۵۰ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری هستند که بیش از ۱۰۰ نفر آنها در شرایط بسیار بدحالی هستند.

بر اساس آخرین آمارهای اعلامی وزارت بهداشت ، درمان ؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۸۱۰ نفر رسیده که تاکنون یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۹۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۴۴۳۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون هشت میلیون و ۳۷۰ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

مجموع جانباختگان کرونا در کشور نیز به ۵۶ هزار و ۵۳۸ نفر رسید./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.