نشست خبری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با موضوع بسیج ملی تغذیه با شعار”تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا ” با حضور خبرنگاران گیلانی ظهر امروز در سالن اجتماعات معاونت بهداشت برگزار شد.

زهرا (سارا)حقیقی ،گیل ابراز _ اختصاصی _معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اجرای یازدهمین دوره “طرح بسیج ملی تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا” در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در سطح استان گیلان آغاز شد.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه یازدهمین دوره بسیج ملی تغذیه سالم از ۱۵ دی ماه در گیلان آغاز شده است ،افزود:اطلاع‌رسانی و آموزش آحاد جامعه در خصوص اهمیت توجه به تغذیه در شرایط شیوع ویروس کرونا و تاثیر مصرف مناسب مواد غذایی سالم در تقویت دستگاه ایمنی بدن انسان” در چارچوب اجرای یازدهمین دوره بسیج ملی تغذیه سالم در گیلان همزمان با سراسر کشور آغاز شده و دنبال می شود.

آبتین حیدرازده، با توجه به اهمیت تغذیه سالم و ضرورت تقویت سیستم ایمنی بدن در بیماران کرونایی و بهبودیافتگان گفت: پیشگیری و رعایت اصول تغذیه سالم در دوران ابتلا به این ویروس وحتی دوران نقاهت بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه اطلاعات نادرست درباره تغذیه منجر به مرگ خیلی از هموطنان به خصوص در دوران شیوع کرونا شده است،ادامه داد: تغذیه صحیح یک مؤلفه مهم در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلای بیماری کووید ۱۹ است و خانواده‌ها نباید از تغذیه مناسب غافل شوند.

حیدرزاده ،درباره افزایش مسمومیت با الکل در دوران کرونا اظهار کرد: با توجه به شایعه‌های نادرست و مصرف نادرست الکل، شاهد افزایش میزان مسمومیت و مرگ و میر با الکل به خصوص در ابتدای شیوع ویروس کرونا بودیم.البته امیدواریم با افزایش سطح آگاهی مردم مشخص شده باشد که این موضوع تاثیری درپیشگیری یا درمان کرونا ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:برخی کمبودهای تغذیه‌ای در چنین شرایطی می‌تواند موجب تحریک و تضعیف دستگاه ایمنی بدن انسان شده و احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد، بنابراین توجه به اصول تغذیه صحیح و سالم همراه با رعایت پروتکلهای بهداشتی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری دارد. /انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *