نشست هم اندیشی با موضوع بررسی طرح احداث تراموا در شهر رشت با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

گیل ابراز : نشست هم اندیشی با موضوع بررسی طرح احداث تراموا در شهر رشت با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان صبح امروز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان در این نشست با بیان اینکه تشدید نظارت ها از سوی قوه قضائیه بر اجرای طرح ها برای جلوگیری از ایراد خسارت به مردم و کشور است اظهار داشت: از آنجا که تصمیمات مسئولان بر مال و سرنوشت و آینده مردم تاثیر گذار است باید با کمترین ضریب خطا و اشتباه همراه باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه مسئولان به ضرورت توسعه ارائه خدمات به شهروندان شهر رشت اذعان دارند افزود: شبکه حمل و نقل درون شهری یک شبکه ترکیبی است و باید زیر ساخت لازم برای اجرای پروژه های منفرد و ظرفیت تاثیرگذاری هر یک از آنها پیش بینی شود.

رئیس کل دادگستری گیلان از موافقت دستگاه قضایی با کلیات طرح احداث تراموا در شهر رشت خبر داد و با اشاره به فقدان نظرات کارشناسان و عدم تبیین جزئیات اجرای آن، تصمیم گیری درباره اجرای این طرح را به بعد از برگزاری جلسات کارشناسی با حضور مشاور این طرح موکول کرد.

سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان نیز در این نشست با پرسش ابهامات و موارد مطروحه درباره این پروژه، خواستار پاسخگویی متولیان این طرح درباره آثار و نحوه اجرای آن شد.

فلاح میری با بیان اینکه دستگاه قضایی حامی اجرای طرح های قانونی کارشناسی شده است گفت: دستگاه قضایی با قاطعیت از مدیران برای اجرای پروژه های قانونی با پشتوانه کارشناسی حمایت می کند.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح خط اتوبوس تندرو در سالیان اخیر در شهر رشت، اجرای ناموفق آن را به دلیل فقدان کارشناسی های لازم در برنامه ریزی و اجرای آن دانست و اظهار داشت: دستگاه قضایی برای جلوگیری از رخداد اشتباهات گذشته در اجرای پروژه های ترافیکی مشابه، به موضوع طرح احداث تراموا ورود کرده تا از تضییع بیت المال و هدررفت منابع پیشگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *