شهردار لنگرود گفت: در آینده نزدیک دو کتابخانه در شهر لنگرود احداث می‌شود که شهرداری در ساخت آن مشارکت و همکاری‌های لازم را با خیرین و نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان انجام می‌دهد.

گیل ابراز: سیدمهدی رجایی اظهار کرد: زمینی به مساحت ۱۴۰ متر مربع از یکی از خیرین برای ساخت کتابخانه دریافت کردیم و به دنبال اقدامات قانونی برای جذب اعتبار برای آن هستیم تا احداث آن از طریق طرح بازآفرینی شهری و یا توسط نهاد کتابخانه های عمومی هر چه سریع‌تر آغاز شود.

وی افزود: تعدادی از خیرین نیز به دنبال ساخت کتابخانه ای دیگر در شهر لنگرود هستند، مدیریت شهری تلاش می‌کند تا در بخش پرداخت عوارض ساختمانی کمک‌های لازم‌ها را برای احداث آن انجام دهد.

شهردار لنگرود تاکید کرد: بر اساس قانون یکی از وظایف شهرداری‌ها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. مدیریت شهری لنگرود در دوره پنجم در راستای ترویج این فرهنگ اقدامات خوبی انجام داده است.

رجایی تصریح کرد: در دوره‌های گذشته پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری به درستی به حساب کتابخانه های عمومی شهرستان واریز نمی‌شد. اما در دوره پنجم این عوارض به صورت مستقیم از طرف شهرداری به حساب این نهاد واریز شده، که در سال جاری مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال بوده است.

وی افزود: مدیریت شهری طی این مدت برای ترویج فرهنگ کتابخوانی مسابقات اطلاعات عمومی و کتابخوانی را برگزار کرد، که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و به برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

شهردار لنگرود ادامه داد: در سال جاری نمایشگاه کتاب با تخفیف ۵۰ درصدی به مدت ۴۵ روز در شهر لنگرود برگزار شد. که شهرداری با ارائه مکان و تبلیغات محیطی رایگان با مجری آن همکاری‌های لازم را انجام داد.

وی افزود: یکی از نویسندگان، خاطرات یکی از قهرمانان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را گردآوری و به رشته تحریر درآورده، مدیریت شهری در مراسم رونمایی از کتاب برای حمایت از او بخشی از آن را خریداری کرده است.

رجایی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری لنگرود برای حمایت از نویسندگان شهر ۵۰ تا یکصد نسخه از کتاب‌های منتشر شده آنان را خریداری می‌کند و این آمادگی را دارد تا هر شهروندی کتابی بنویسید بخشی از هزینه‌های انتشار آن را پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *