به منظورآشنایی بیشتر محیط بانان حفاظت محیط زیست گیلان با قوانین ، مقررات وضوابط قضایی دوره آموزشی ضابطین دادگستری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار شد .

گیل ابراز: ساسان کفایی مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان با توضیح این مطلب هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنایی هرچه بیشتر محیط بانان با آیین دادرسی کیفری و وظایف ضابطین دادگستری در راستای انجام تکالیف و مأموریت های قانونی سازمان برشمرد.

وی اظهار داشت : محیط بانان به عنوان ضابط قضایی محسوب می شوند و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست باید در تمام زمینه های کاری مرتبط با حفاظت و پایش محیط زیست اطلاعات کافی داشته و در محل انجام خدمت خود به عنوان یک منبع و مأخذ عمل نمایند.

کفایی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یک سازمان دولتی دستگاهی حاکمیتی محسوب شده و فرابخشی انجام مأموریت می نماید گفت :محیط بانان ضابطین خاص دادگستری محسوب می شوند و باید در بخش های مختلف در زمینه حفاظت و بهسازی محیط زیست، قوانین شکار و صید، آلودگی های زیست محیطی و تخریب زیستگاه ها آموزش های لازم را با قوانین جدید فرا گیرند.

در این دوره آموزشی که مطالب توسط قاضی خانی از دادگستری استان گیلان ارائه شد ، مباحثی شامل وظایف و حدود اختیارات ضابطین، فرآیندهای دادرسی در حیطه وظایف ضابطین، حقوق افراد متهم ، بزه دیده و شاهد در این فرآیند، مجازاتهای مقرر شده برای متخلفان، حقوق جامعه و عامه مردم، مجازات‌های عمومی و خصوصی، انواع جرائم و تخلفات و مجازات‌های ضابطین ارائه شد و محیط بانان حاضر در دوره آموزش‌های لازم را فرا گرفتند .

لازم به ذکراست برای تمام محیط بانان حاضر در دوره آموزشی، پس از شرکت در ازمون مربوطه کارت ضابط قضایی مورد تایید دستگاه قضایی صادر خواهد شد.
۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.