گیل ابراز: معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به شیب آرام افزایش مبتلایان و بستری های کرونایی گیلان، افزود: در حال حاضر ۴۴۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۷ بیمار جدید کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری شده اند، اظهار کرد: متاسفانه بستری شدن این تعداد بیمار در یک شبانه روز نبستا آمار بالایی است.

وی با اشاره به شیب آرام افزایش مبتلایان و بستری های کرونایی گیلان، افزود: در حال حاضر ۴۴۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست ضمن عدم حضور در تجمعات، از خروج بی مورد از خانه پرهیز کنند و گفت: سه مولفه ماسک زدن، شست وشوی دست ها و فاصله اجتماعی در کنار هم مانع از ابتلا به کرونا می شود.

حیدرزاده، با اشاره به شیوع بالای کرونا در کشور و به تبع آن در گیلان، اضافه کرد: بستری های کرونایی گیلان در خردادماه به ۱۵۰ نفر رسیده بود، اما عادی انگاری مردم نسبت به کرونا موجب افزایش مبتلایان شده است.

وی با بیان اینکه اعمال محدودیت های ترافیکی بین استانی نقش مهمی در کاهش شیوع بیماری خواهد داشت، خاطرنشان کرد: همه شهرستان های گیلان در وضعیت زرد، نارنجی و قرمز کرونایی هستند و مردم باید از ترددهای غیر ضروری بین شهری نیز پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *