گیل ابراز،سارا حقیقی _ مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان گفت:معلولیت در کنار مشکلات معیشتی همچون خاری است در پا و اجبار به دویدن که درد انسان را مضاعف تر می سازد.

احمد ممتازی،با تشریح مشکلات متعدد افراد دارای معلولیت بینایی افزود:ناکارآمدی برنامه های اقتصادی و اجتماعی امروز مدیران برنامه ریز و اجرایی کشور هر روز باری بیشتر بر مشکلات عامه مردم بویژه افراد دارای معلولیت می افزاید و عدم نظارت هر روز بیشتر اقشار آسیب پذیر را به سیاه چال ناامیدی نزدیک می کند که خود می‌تواند زمینه ساز جرائم سازمان یافته باشد. مشکلی که در دراز مدت با بهبود اقتصاد نیز قابل جبران نیست. لذا اگر برای جبران این مشکلات اقدامی عاجل بعمل نیاید می تواند فرصت‌های باقی مانده را نیز به نفع اشخاص سودجو تغییر دهد.

وی در ادامه تصریح کرد:سازمان‌های مردم نهاد خدمتگذار افراد دارای معلولیت در سال‌های گذشته با فراغ خاطر بیشتری مطالبات قانونی افراد دارای معلولیت را پیگیری می کردند و اکنون هر روز که زمان می‌گذرد این چانه زنی های اساسی و حقوقی به جبران کمبودهای معیشتی افراد عضو تبديل شده و به آرامی روزمرگی را جایگزین نقش آفرینی در عرصه های حقوقی ساخته است که این خود می‌تواند مانع توسعه یافتگی جامعه شود و تشکلهای مردمی را که آماده بودند در سازندگی جامعه هم دوش قوای سه‌گانه مشارکت داشته باشند خود به خود عقب زده و آنهایی را به پستوی انزوای اجتماعی بکشاند، پس باید فکری کرد تا این قوای خودجوش موثر با بی تفاوتی و بی توجه ای به اشخاص بی اثر جامعه تبدیل نشوند./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *